1. 5 de mar. de 2024 · Trupa lui Dan Petrescu a deschis scorul în minutul 4 prin Song Min-Kyu, iar apoi a ratat șansa dublării avantajului. În minutul 24, brazilianul Orobo a ratat o lovitură de la 11 metri. Jucătorul luio Dan Petrescu a șutat puternic, dar mingea s-a dus direct în bara transversală. În minutul 77, gruparea lui Dan Petrescu a primit lovitura.

2. 6 de may. de 2024 · Dan Petrescu, prima reacție după CFR Cluj - Rapid „Nu eram pregătit să intru în pâine așa repede. Nu mi-a fost ușor. A trebuit să vin să ajut, m-au rugat toți, mai ales patronul. Am zis că sper să nu încurc, echipa a câștigat 3 meciuri la rând, deci are valoare. Rapid a jucat foarte bine în acest meci, are lot bun, bancă bună.

3. 1 de may. de 2024 · Dan Petrescu (56 de ani) a fost prezentat oficial, marți, de CFR Cluj. Așa cum digisport.ro a anunțat în exclusivitate în urmă cu două zile, Petrescu s-a răzgândit și nu a mai așteptat finalul sezonului pentru a prelua gruparea din Gruia. CFR Cluj a efectuat primul antrenament după venirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj Miercuri, CFR Cluj […]

4. 3 de abr. de 2024 · Pe Dan Petrescu, antrenorul cu 4 titluri câștigate cu CFR Cluj. El a părăsit Ardealul în vară, când a plecat la Jeonbuk. Suporterii de la CFR Cluj și-au exprimat public dorința de a-l vedea din nou pe Dan Petrescu pe banca echipei lor, nostalgici după rezultatele obținute de componentul „Generației de Aur” la timona echipei lor preferate.

5. 8 de abr. de 2024 · Dan Petrescu va avea în contractul cu CFR Cluj o clauză de reziliere în valoare de 400.000 de euro Dan Petrescu ar urma să stea pe bancă la meciul cu FCSB Al patrulea mandat al lui Dan Petrescu la CFR Cluj ar urma să înceapă chiar din weekend-ul viitor , la meciul cu FCSB, programat duminică, de la ora 21:00, în direct la Digi Sport 1.

6. 28 de may. de 2023 · Dan Petrescu a făcut o criză de nervi și la finalul meciului. Antrenorul a răbufnit atât la pauza dintre reprize, cât și la finalul meciului. Însă, după fluierul final, Petrescu s-a luat până și de jucătorii celor de la Farul. Reproșurile tehnicianului pentru elevii lui Gică Hagi au continuat preț de câteva zeci de secunde.

7. 1 de jul. de 2003 · Dan Petrescu former footballer from Romania Right-Back last club: FC National Bukarest * Dec 22, 1967 in Bukarest, Romania