1. Giuseppe Iachini - Parma Calcio 1913, Fiorentina, Empoli, Sassuolo, Udinese, Palermo, AC Siena, Sampdoria, Brescia Calcio, Chievo, Piacenza Calcio, Vicenza Calcio, AC ...

2. Giuseppe Iachini. Date of birth. 07 May 1964 (58 years) Place of birth. Ascoli Piceno . Country of birth. Italy . Managerial career. Division. Serie A . Current club. Parma . Date of arrival at current club. 23 November 2021. Contract until. 17 ...

3. 11 de feb. de 2024 · Giuseppe Iachini s-a convins de George Pușcaș, după ce românul a marcat primul gol la Bari. Bari a câștigat cu scorul de 3-1 partida cu Lecco, meci în care George Pușcaș (27 de ani) a marcat primul gol din acest sezon. Bari a deschis scorul în minutul 26 prin Benali, iar Pușcaș a dublat avantajul echipei sale în repriza secundă.

4. 19 de may. de 2016 · Giuseppe Iachini is the new manager of Udinese. AP Photo/Paolo Giovannini. Underachieving Udinese have appointed Giuseppe Iachini as their new head coach on a two-year deal.

5. 23 de dic. de 2019 · La Fiorentina ya tiene nuevo entrenador. Se trata de Giuseppe Iachini, extécnico de la Sampdoria, el Palermo, el Sassuolo o el Udinese entre otros equipos, y sustituye

6. View the profiles of professionals named "Giuseppe Iachini" on LinkedIn. There are 4 professionals named "Giuseppe Iachini", who use LinkedIn to exchange information, ideas, and opportunities.