1. Hace 1 día · Popescu a fost providenţial la voleu lui Dorinel Oancea (61), după care Gjoko Zajkov a blocat reluarea lui Robert Silaghi. Popescu a respins şi şutul fostului său coleg Ovidiu Bic (67). Gertmonas s-a remarcat la cealaltă poartă (71), la reluarea lui Raul Silva.

2. Hace 3 horas · Universitatea Craiova s-a calificat dramatic în Conference League la fotbal, după ce a învins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 5-4, la loviturile de departajare, duminică seara, pe Stadionul „Ion Oblemenco’”, în barajul pentru această competiţie europeană. Scorul a fost egal după cele 90 de minute regulamentare (0-0) şi după prelungiri (1-1). Ambele formații au …

3. Hace 1 día · POPESCU APARĂ ȘI CRAIOVA SE CALIFICĂ ÎN CUPELE EUROPENE. ... A. Suciu, Chinteș, Techeres, Grobry, Bota, V. Gheorghe, F. Ilie. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău. Partida Universitatea Craiova – U Cluj va decide ultima echipă calificată în viitoarea stagiune a competițiilor europene.

4. Hace 1 día · Universitatea Craiova a câștigat dramatic barajul pentru cupele europene și s-a calificat în Conference League după un meci incredibil cu colegii studenți de la Universitatea Cluj. După 1-1 la finele celor 120 de minute, Craiova a învins cu scorul de 5-4 la penaltiuri, deși oltenii erau cu spatele la zid cu doar câteva minute înainte …

5. Hace 1 día · După 1-1 la primele 120 de minute, câștigătoarea s-a decis la penalty-uri, acolo unde elevii lui Costel Gâlcă s-au impus, scor 5-4. Costel Gâlcă: ”A fost un meci foarte greu, dar să treci de la extaz la agonie e cam dur” Universitatea Craiova intră astfel în turul al doilea preliminar din Conference League, iar Costel Gâlcă a vorbit despre acest lucru la finalul partidei.

6. Hace 1 día · FOTO + VIDEO Au înnebunit salcâmii! Penalty-uri epice și Craiova ajunge-n Europa. Articol de Eduard Apostol, Valentin David (video), Alexandru Tomuțiu, Carmen Dumitru - Publicat duminica, 26 mai 2024 22:41 / Actualizat duminica, 26 mai 2024 23:36. Ce dramatic final pentru ultimul bilet în Conference League!

7. Hace 3 horas · Maria Bouros-Premiu special- Concursul de traducere și interpretare literară a operei lui Ovidiu, ... Popescu Iustin, Dragomir Maria, Dascalu Teodora, Mocanu David- Mentiuni. Calin Costica- Premiu special. Felicitări! Postare facebook/Colegiul Tehnic „Edmond Nicolau” Focsani: Felicitări @Carstea Mihai-Alexandru!