1. Hace 10 horas · FC Botoşani îşi păstrează locul în Superliga de fotbal a României, după ce a învins-o pe CS Mioveni cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, în deplasare, în manşa secundă a barajului de menţinere/promovare. Unicul gol al partidei a fost înscris de Sebastian Mailat (74). FC Botoşani câştigase cu 1-0 în prima manşă.

2. Hace 10 horas · Golul victoriei a fost marcat de Sebastian Mailat în minutul 74, în urma unei pase spectaculoase oferite de Eduard Florescu. Cu acest rezultat, FC Botoșani și-a asigurat locul în prima scenă a fotbalului românesc pentru încă un sezon.

3. Hace 10 horas · FC Botosani ramane in Superliga. FC Botosani isi pastreaza locul in Superliga de fotbal a Romaniei, dupa ce a invins-o pe CS Mioveni cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, in deplasare, in mansa secunda a barajului de mentinere/promovare. Unicul gol al partidei a fost inscris de Sebastian Mailat (74). FC Botosani castigase cu 1-0 in prima mansa.

4. Hace 10 horas · 6,909. ← 2022–23. 2024–25 →. All statistics correct as of 5 May 2024. The 2023–24 Liga I (also known as SuperLiga for sponsorship reasons) is the 106th season of the Liga I, the top Romanian professional league for association football clubs. The season started on 14 July 2023 and is set to conclude on 2 June 2024.