1. Hace 4 días · Vezi video cele mai importante faze AICI! FINAL – FC Botoșani câștigă cu 2-0 „dubla” cu CS Mioveni și va juca în SuperLiga și sezonul viitor.. Min. 75 – GOOOL FC Botoșani!!! Vedeta moldovenilor, Sebastian Mailat, a deschis scorul! Min. 52 – Șansă uriașă de gol pentru Botoșani! Bara îl salvează pe Croitoru la lovitura de cap a lui Dican.

2. Hace 4 días · Unicul gol al acestei partide a fost marcat de Sebastian Mailat (minutul 75), din pasa lui Eduard Florescu. În meciul tur, disputat la Botoșani, moldovenii s-au impus cu același scor în fața argeșenilor, 1-0. Jucătorii lui FC Botoșani au făcut ”hora bucuriei” după ce s-au salvat de la retrogradare și au rămas în SuperLiga

3. 9 de may. de 2024 · Pentru trofeul „Jucătorul lunii aprilie”, Gazeta a nominalizat 5 fotbaliști: Ionuț Cojocaru (Farul), Florinel Coman (FCSB), Marius Coman (Corvinul), Sebastian Mailat (FC Botoșani) și Louis Munteanu (Farul). Pe lista preliminară au mai fost: Daniel Bîrligea (CFR Cluj), Enzo Lopez (FC Botoșani), Daniel Paraschiv (Hermannstadt), Karlo ...

4. Hace 4 días · Unicul gol al partidei de astăzi a fost marcat de Sebastian Mailat (minutul 75). Constantin Schumacher a vorbit la finalul partidei despre problemele de la CS Mioveni și a spus că este dezamăgit de rezultat. Învinsă în tur, CS Mioveni avea nevoie de victorie astăzi, pe teren propriu, cu sprijinul a mii de oameni în tribune.

5. Hace 4 días · Sebastian Mailat a aratat, inca o data, cat de multa nevoie a avut FC Botosani de el in acest sezon de Superliga. Atacantul, care a intrat in minutul 55, a deschis scorul dupa o pasa de efect a lui Florescu. FC Botoșani a câștigat și returul barajului cu CS Mioveni. Golul lui Sebastian Mailat a […]

6. Hace 4 días · Mailat a adus victoria oaspeţilor (74), cu un şut pe lângă Croitoru, după ce a fost lansat de Florescu. FC Botoşani s-a clasat pe locul 8 în play-out-ul Superligii, în timp ce CS Mioveni a încheiat pe locul 5 în play-off-ul Ligii a II-a. CS Mioveni - AFC Botoşani 0-1 (0-0), Stadion Orăşenesc - Mioveni. A marcat: Sebastian Mailat (74).

7. Hace 4 días · Echipa FC Botoşani a învins vineri, în deplasare, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, în barajul pentru promovarea/menţinerea în Superligă. Moldovenii vor juca şi la anul în prima ligă. După o primă repriză modestă, antrenorul oaspeţilor, Bogdan Andone, l-a aruncat în luptă şi pe Sebastian Mailat, jucător abia revenit după o accidentare gravă.