1. 15 de may. de 2024 · Pas fishkëllimës së fundit të pjesës së parë në duelin me Bazelit dhe Lozanos, mesfushori kosovar Taulant Xhaka e ka ndjekur me shpejtësi portierin kundërshtar Jeremy Vachoux, i cili gjatë hyrjes për në tunelin e stadiumit St. Jakob-Park, provokoi tifozët e Baselit duke duartrokitur, veprim që nuk i pëlqeu Xhakës, i cili ishte i pari …

2. 15 de may. de 2024 · Taulant Xhaka e ndoqi portierin e Lausanne Outhyt për të “qëruar hesapet”, pasi ai provokoi tifozët e Baselit.Ky rast ndodhi sonte, me të përfunduar pjesa e parë në përballjen mes këtyre dy skuadrave.Jeremy Vachoux provokoi tifozët vendasë pak para s

3. 14 de may. de 2024 · Taulant Xhaka e ndoqi portierin e Lausanne Outhyt për të “qëruar hesapet”, pasi ai provokoi tifozët e Baselit. Ky rast ndodhi sonte, me të përfunduar pjesa e parë në përballjen mes këtyre dy skuadrave, shkruan Gazeta Express.

4. 14 de may. de 2024 · Drawn. 14 39%. 31% 11. Lost. 12 33%. Full result and football match stats for Fc Basel 1893 V Fc Zurich in the Super League on Sunday 7th May 2023. Final football scores and form guide.

5. 9 de may. de 2024 · Taulant Xhaka; Taulant Xhaka Updated Transfer - Football Manager 24.3 Data Update Changes Game Guides Compare All FM2024 FM2023 FM2022 FM2021 FM2020 FM2019 FM2018 FM2017 FM2016 FM2015 FM2014 Graphics Cut Out Facepack Background and Stadium Packs Data Update Profile Profile

6. 15 de may. de 2024 · 15 May 2024 Portieri provokoi tifozët, Taulant Xhaka i vërsulet në tunel për ta goditur. Skuadra e Baselit mbrëmë shënoi fitore 2:0 ndaj Lausanne Ouchy në ndeshjen e raundit të 36-të në Superligën e Zvicrës. ... Kur, Xhaka pa portierin e Laussane duke duartrokitur tifozët e Baselit, ...