1. 3 de abr. de 2024 · Pe Dan Petrescu, antrenorul cu 4 titluri câștigate cu CFR Cluj. El a părăsit Ardealul în vară, când a plecat la Jeonbuk. Suporterii de la CFR Cluj și-au exprimat public dorința de a-l vedea din nou pe Dan Petrescu pe banca echipei lor, nostalgici după rezultatele obținute de componentul „Generației de Aur” la timona echipei lor preferate.

2. 6 de may. de 2024 · Dan Petrescu, prima reacție după CFR Cluj - Rapid „Nu eram pregătit să intru în pâine așa repede. Nu mi-a fost ușor. A trebuit să vin să ajut, m-au rugat toți, mai ales patronul. Am zis că sper să nu încurc, echipa a câștigat 3 meciuri la rând, deci are valoare. Rapid a jucat foarte bine în acest meci, are lot bun, bancă bună.

3. 25 de feb. de 2024 · Tehnicianul român Dan Petrescu, multiplu campion în România cu CFR Cluj, va rămâne și din sezonul următor în Coreea de Sud, la Jeonbuk Motors. El este antrenor acolo din vara trecută, ajungând recent în această săptămână în sferturile Champions League din Asia, după ce a trecut de o rivală din campionat, scor 3-1 cu cei de la Pohang Steelers.

4. 28 de may. de 2023 · Dan Petrescu a făcut o criză de nervi și la finalul meciului. Antrenorul a răbufnit atât la pauza dintre reprize, cât și la finalul meciului. Însă, după fluierul final, Petrescu s-a luat până și de jucătorii celor de la Farul. Reproșurile tehnicianului pentru elevii lui Gică Hagi au continuat preț de câteva zeci de secunde.

5. Dan Petrescu former footballer from Romania Right-Back last club: FC National Bukarest * Dec 22, 1967 in Bukarest, Romania

6. 3 de abr. de 2024 · Dan Petrescu a obținut o singură victorie într-un meci oficial din 2024. Aceasta a fost consemnată pe 14 februarie, în optimile play-off-ului din Liga Campionilor AFC. Jeonbuk a învins-o atunci pe Pohang cu 2-0. Ulterior, Dan Petrescu a înregistrat cinci egaluri și două înfrângeri.

7. 14 de jun. de 2023 · Dan Petrescu a fost părăsit de o parte a staff-ului din cauza salariilor mici oferite Doar doi oameni din staff au acceptat să-l însoțească pe ”Bursuc” în Coreea de Sud, Valerică Bordeanu și Bogdan Aldea, în timp ce restul au refuzat propunerea lui Petrescu , iar principalul motiv este legat de modul în care a decis să le stabilească salariile.