1. Răzvan Lucescu (n. 17 februarie 1969 în București) este un antrenor român de fotbal și fost jucător pe postul de portar. Din mai 2021, este antrenorul echipei elene PAOK Salonic. În sezonul 2002-03, a fost vicepreședinte al Rapid București, contribuind la cucerirea titlului de campioni.

2. 11 de feb. de 2024 · Răzvan Lucescu (54 de ani), care și-a prelungit recent contractul cu PAOK, va avea parte de un adversar de top pe banca tehnică la următorul meci din campionatul Greciei. Fotbal International Răzvan Lucescu / Foto: Profimedia . Premier League: Man. United - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1.

3. 29 de abr. de 2024 · În cadrul conferinței de presă de după meci, Răzvan Lucescu și-a felicitat jucătorii pentru performanța lor excepțională. Tehnicianul a evidențiat că echipa a contrazis toate așteptările negative. Cu un limbaj direct și sincer, tehnicianul a recunoscut că sezonul a fost unul plin de provocări, dar echipa și-a demonstrat valoarea prin rezultatele obținute pe teren.

4. 29 de ene. de 2024 · PAOK Salonic, trupa pregătită de Răzvan Lucescu (54 de ani), a câștigat, pe teren propriu, împotriva celor de la Panathinaikos, scor 2-1, în meciul rundei cu numărul 20 din campionatul Greciei. Golurile formației antrenate de tehnicianul român au fost reușite de Kiril Despodov (minutele 43 și 56), în timp ce pentru oaspeți a înscris Anastasios […]

5. Hace 4 días · Editorial Eduard Apostol: Lucescu. Răzvan Lucescu. Lucescu. Răzvan Lucescu. Este arhicunoscut faptul că Răzvan Lucescu este noul campion al Greciei. După un final fulminant. Demn de porecla „Generalul", acordată de ultrașii și simpatizanții lui PAOK Salonic.

6. Echipa lui Răzvan Lucescu a profitat de înfrângerea rivalilor de la AEK Atena, 1-2 cu Panathinaikos. AEK a deschis scorul în minutul 5 prin fundașul croat Domagoj Vida, dar echipa condusă de Fatih Terim a întors scorul în minutele 32 și 34, prin golurile marcate de către Anastasios Bakasetas și Fotis Ioannidis.

7. Hace 1 día · Răzvan Lucescu (55 de ani) a fost sufletul petrecerii după ce PAOK a învins Aris în deplasare, în ultima etapă din play-off și a câștigat titlul. Fotbal International Răzvan Lucescu/ Captură: YouTube PAOK . Media: Fotbal Club, vineri, 19:00, DGS 1.