1. 6 de dic. de 2020 · Adrian Ursea a început cu un egal aventura pe banca lui Nice. Formația antrenorului român a remizat la Reims, într-un meci în care Flavius Daniliuc a fost titular și a condus foarte bine defensiva. Ursea și-a lăudat jucătorii și a spus că este convins că echipa va urca în campionat.

2. 6 de abr. de 2021 · Adrian Ursea ar urma să fie înlocuit la Nice Stephan, care a mai antrenat în ligile inferioare, la mai multe cluburi de juniori, a câștigat Cupa Franței alături de Rennes, în sezonul 2018/2019. În stagiunea precedentă, a încheiat campionatul pe locul 3.

3. Dr. Adrian Ursea - Bucuresti, Primar Medicina de familie . Inregistreaza-te si ajuta pacientii sa intre mai usor in legatura cu tine.

4. 31 de dic. de 2020 · La începutul lunii decembrie, Adrian Ursea (53 de ani) a fost instalat pe banca tehnică a lui Nice, în locul lui Patrick Vieira. Directorul sportiv al grupării de pe Coasta de Azur, Julien Fournier, a anunțat că tehnicianul român va fi păstrat în funcție doar până la finalul sezonului.

5. Vizualizați profilul lui Adrian Ursea pe LinkedIn, cea mai mare comunitate profesională din lume. Adrian Ursea are 1 job enumerat în profilul său. Vizualizați profilul complet pe LinkedIn și descoperiți contactele și joburile lui Adrian Ursea la companii similare.

6. 23 de may. de 2021 · UPDATE: Adrian Ursea a fost pus pe liber de Nice după victoria cu Lyon. Nice a câștigat pe terenul lui Lyon, scor 3-2, în ultima etapă din Ligue 1. În urma acestui succes, AS Monaco a prins ultimul loc care asigură prezența în preliminariile Champions League, iar Lyon a terminat pe locul 4 și va evolua în Europa League.

7. 25 de abr. de 2021 · Elevii lui Adrian Ursea au marcat două goluri într-un minut, în partida cu Montpellier. Nice - Montpellier 3-1, în etapa 34 din Ligue 1. Nice a început timid partida cu Montpellier. Oaspeții au deschis scorul în minutul 3 al partidei, prin Laborde.