1. 8 de may. de 2024 · După victoria împotriva celor de la Unirea Slobozia, scor 3-0, Andrei Prepeliță (38 de ani), antrenorul care a readus-o pe Gloria Buzău în SuperLigă, a oferit o primă reacție. Andrei Prepeliță, antrenorul Gloriei Buzău, a reușit să-și readucă echipa în SuperLigă, după un parcurs excelent în divizia secundă.

2. 7 de may. de 2024 · Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1. Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1. Antrenorul buzoienilor a vorbit despre performanța echipei sale, după finalul partidei cu Unirea Slobozia.

3. 8 de may. de 2024 · Andrei Prepeliță, în vârstă de 38 de ani, a preluat echipa în iunie 2023 și, după 32 de meciuri la cârma echipei, a reușit să înregistreze o medie de 1.72 puncte pe meci, potrivit statisticilor oferite de site-ul de specialitate Transfermarkt.

4. 25 de may. de 2024 · Andrei Prepeliță i-a trimis oferta lui Georgios Karagonuis, după meciul retragerii ”Generației de Aur” Andrei Prepeliță, antrenorul principal al celor de la Gloria Buzău, a fost prezent la meciul spectaculos care a avut loc pe Arena Națională.

5. 7 de may. de 2024 · La interviurile acordate pe teren, după meci, Andrei Prepeliță a anunțat că nu se pune problema unui lot restructurat din temelii la Gloria Buzău pentru Liga 1: "Nu vor fi multe modificări în echipă. Ne dorim omogenitate. Probabil vor veni câțiva jucători, dar nu foarte mulți". Primarul din Buzău îl contrazice pe Prepeliță: "Trebuie să formăm o nouă echipă pentru Liga 1"

6. 8 de may. de 2024 · FC Buzău s-a impus la scor de neprezentare în fața liderului din clasamentul play-off-ului eșalonului secund, Unirea Slobozia, scor 3-0. Prima repriză de pe stadionul din Crâng a fost destul de linistiță, însă Andrei Prepeliță a dat dovadă de inspirație în ceea ce privește schimbările efectuate la pauză, iar elevii săi au reușit să intre în avantaj pe tabelă în minutul ...

7. 7 de may. de 2024 · Andrei Prepeliță, după ce a promovat-o pe Gloria Buzău în Liga 1: „Cred că meritam această promovare” 04:02. 07 Mai 2024. Daniel Benzar, după ce a promovat în primul eșalon alături de FC Buzău: „Acum un an și jumătate nu îmi găseam echipă, iar acum promovez în Liga 1.