1. 23 de may. de 2024 · Nikola Vasilj was a permanent fixture in the second division last season, with fellow keepers Ron-Robert Zieler (Hannover), Dominik Reimann (Magdeburg) and Florian Stritzel (Wehen Wiesbaden) the only other three players not to miss a single minute. Midfielder Marcel Hartel was the busiest outfield player, missing just 97 minutes.

2. 3 de may. de 2024 · May 2024, 21:25 Uhr. FC St. Pauli went down 1-0 at HSV in the second local derby of the season on Friday evening. In a high-octane contest in front 57,000 spectators, the home side had two goals disallowed before Robert Glatzel won it in the 85th minute. Nikola Vasilj then saved a Ludovit Reis penalty in time added on.

3. Hace 2 días · Ulogu prvog golmana reprezentacije BiH pod novim selektorom Sergejom Barbarezom trebao bi preuzeti Nikola Vasilj (28). Tako je najavio Sergej Barbarez, naglasivši nedavno da bi golman novog bundesligaša St. Paulija trebao biti dugoročno rješnje na poziciji ‘jedinice’ nacionalnog tima. O tom je Vasilj kazao: “Ne znam kako da kažem. Sigurno da godi i sigurno da […]

4. Hace 3 días · Prvog dana priprema reprezentacije Bosne i Hercegovine za prijateljske utakmice s Engleskom i Italijom, medijima se obratio i Nikola Vasilj (28), nova 'jedinica' Zmajeva. Golman St. Paulija sretan je nakon uspješne sezone i plasmana u Bundesligu sa svojim klubom.

5. 19 de may. de 2024 · Four minutes later, the Australian was denied by the Wiesbaden keeper a second time. At the other end, a long-range effort from Thijmen Goppel called Nikola Vasilj into action for the first time on 10 minutes. There was nothing the St. Pauli custodian could do from the resulting corner, however.

6. 12 de may. de 2024 · Nikola Vasilj (28) i njegov St. Pauli izborili su plasman u Bundesligu. St. Pauli je danas u duelu 33. kola 2. Bundeslige pobijedio Osnabruck rezultatom 3:1 i kolo prije kraja osigurali promociju u viši rang.

7. Hace 2 días · Ulogu prvog golmana reprezentacije BiH, koja se okupila jučer, trebao bi preuzeti Nikola Vasilj (28). Tako je najavio Sergej Barbarez, naglasivši nedavno da bi golman novog bundesligaša St. Paulija trebao biti dugoročno rješnje na poziciji ‘jedinice’ nacionalnog tima. O tom je Vasilj kazao: “Ne znam kako da kažem.