1. 7 de may. de 2024 · Constantin Gâlcă a vorbit despre situația stoperului brazilian Raul Silva (34 de ani), la finalul partidei câștigate de Universitatea Craiova cu FCSB, scor 2-0. Contractul lui Silva cu CSU expiră la finalul sezonului.

2. 26 de may. de 2024 · Reacția lui Constantin Gâlcă după meciul Generației de Aur. Pentru selecționata condusă de Jose Mourinho au marcat Rivaldo (minutul 21) și Pandev (minutul 28), în timp ce pentru ”Generația de Aur” au înscris Basarab Panduru (minutul 41), Gică Hagi (minutul 64) și Costel Gâlcă (minutul 72). A fost o seară superbă pe cel mai mare stadion al României.

3. 10 de may. de 2024 · Antrenorul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Constantin Gâlcă, a declarat, vineri, într-o conferință de presă, că el şi jucătorii se gândesc la ocuparea locului 2 la finalul sezonului, iar pentru a realiza acest obiectiv este important ca formația sa să câştige partida cu Farul Constanța de luni.

4. 24 de may. de 2024 · Universitatea Craiova și U Cluj se confruntă în barajul pentru Conference League, partida urmând să se dispute în Bănie, duminică, 26 mai. Mihai Rotaru a vorbit despre importanța partidei, explicând care va fi soarta lui Constantin Gâlcă în funcție de rezultatul din meciul cu U Cluj.

5. 17 de may. de 2024 · Antrenorul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Constantin Gâlcă, a declarat, vineri, într-o conferință de presă, că partida cu Sepsi OSK, ultima din play-off-ul Superligii, este una foarte importantă pentru că îi poate oferi şansa la locul 2 formației sale.

6. 24 de may. de 2024 · Antrenorul formaţiei Universitatea Craiova, Constantin Gâlcă, a declarat, vineri, înr-o conferinţă de presă, că barajul cu Universitatea Cluj, are o importanţă capitală pentru echipa sa, care luptă pentru calificarea în preliminariile Conference League la fotbal.

7. 10 de may. de 2024 · Superliga Constantin Gâlcă. SPORT.RO. Data publicarii: Vineri 10 Mai 2024, 20:59. Vineri 10 Mai 2024, 20:51. Despărțite de cinci puncte, Universitatea Craiova și Farul Constanța vor fi adversare în etapa a noua din play-off, meciul urmând să se joace la Ovidiu. TAGS: #Constantin Galca #Farul Constanta #Universitatea Craiova. Din articol.