1. Anuncio

relacionado con: pro sport romania

1. Hace 6 días · România se duelează cu Slovacia miercuri, 26 iunie, de la ora 19:00, în ultima etapă a grupei E de la EURO. Partida se va disputa pe arena Deutsche Bank Park din Frankfurt și va fi transmisă în direct de PRO TV și Live Video Online pe prosport.ro.

2. Hace 6 días · Naționala României joacă meciul decisiv miercuri, de la ora 19:00, împotriva Slovaciei, în grupa E de la EURO 2024. Partida se va disputa în fața a peste 30.000 de spectatori români veniți să își vadă favoriții pe stadionul Deursche Bank Park.

3. 17 de jun. de 2024 · La Campionatul European, România se va duela cu Ucraina, Belgia și Slovacia. Luni, ora 16:00, „tricolorii” vor debuta la EURO contra naționalei lui Serghei Rebrov într-un meci care se va juca pe Allianz Arena.

4. 17 de jun. de 2024 · România a avut o prestație formidabilă în meciul cu Ucraina și s-a impus cu scorul de 3-0, în grupele EURO 2024.

5. Hace 6 días · România - Slovacia, ultimul meci din grupele EURO 2024, se joacă în direct pe PRO TV și VOYO. Slovacia a început mai bine partida și a deschis scorul în minutul 27 prin Ondrej Duda, însă tricolorii au reușit să restabilească egalitatea în minutul 37 prin Răzvan Marin, care a transformat un penalty obținut de Ianis Hagi.

6. 23 de jun. de 2024 · Manșa retur a meciurilor de baraj pentru promovarea în noul sezon de Liga 3, ediția 2024-2025, a avut loc duminică, 23 iunie 2024, de la ora 17:30. Un singur joc a avut nevoie de reprize de prelungiri pentru a se decide promovata în Liga 3.

7. 22 de jun. de 2024 · România se poate califica în optimile EURO 2024 după meciul cu Belgia, însă doar dacă obține victoria. În cazul în care va fi înregistrat oricare alt rezultat, formațiile calificate se decid în ultima etapă, miercuri, de la 19:00, când România joacă împotriva Slovaciei, iar Belgia are meci cu Ucraina.