1. 3 de abr. de 2024 · Pe Dan Petrescu, antrenorul cu 4 titluri câștigate cu CFR Cluj. El a părăsit Ardealul în vară, când a plecat la Jeonbuk. Suporterii de la CFR Cluj și-au exprimat public dorința de a-l vedea din nou pe Dan Petrescu pe banca echipei lor, nostalgici după rezultatele obținute de componentul „Generației de Aur” la timona echipei lor preferate.

2. 3 de abr. de 2024 · Dan Petrescu a obținut o singură victorie într-un meci oficial din 2024. Aceasta a fost consemnată pe 14 februarie, în optimile play-off-ului din Liga Campionilor AFC. Jeonbuk a învins-o atunci pe Pohang cu 2-0. Ulterior, Dan Petrescu a înregistrat cinci egaluri și două înfrângeri.

3. 23 de abr. de 2021 · Dan Petrescu was the first overseas player to reach 100 appearances for Chelsea. He was signed from Sheffield Wednesday in December 1995 as a wing-back as Glenn Hoddle looked to change the mentality of the team and introduce a more fluid and attractive style of play. Petrescu, who had played in a European Cup final for Steaua Bucharest and a ...

4. 28 de may. de 2023 · Dan Petrescu a făcut o criză de nervi și la finalul meciului. Antrenorul a răbufnit atât la pauza dintre reprize, cât și la finalul meciului. Însă, după fluierul final, Petrescu s-a luat până și de jucătorii celor de la Farul. Reproșurile tehnicianului pentru elevii lui Gică Hagi au continuat preț de câteva zeci de secunde.

5. 20 de feb. de 2024 · Dan Petrescu, în sferturile Ligii Campionilor Asiei. Jeonbuk Hyundai, antrenată de Dan Petrescu, a remizat, marţi, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Pohang Steelers, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei.

6. Dan Petrescu, după FCSB - CFR Cluj: „Cu locul 2 nu ar fi un sezon ratat”. „Sper să nu ajungem să jucăm barajul ( n.r. - locul 3 din play-off joacă baraj cu cea mai bună echipă din play-out ). Depinde doar de noi, dacă vom câștiga următorul meci vom termina pe locul 2. Ar fi extraordinar, ținând cont că a fost un sezon greu ...

7. Dan Petrescu este unul dintre cei mai importanti fosti jucatori romani. Petrescu a facut parte din Generatia de Aur si a jucat de-a lungul carierei pentru echipe precum Steaua, Genoa sau Chelsea. Are 4 titluri ca antrenor in Liga 1, cu Unirea Urziceni (1) si cu CFR Cluj (3). Aici ai toate stirile despre Dan Petrescu.