1. 20 de feb. de 2024 · Jeonbuk FC și Dan Petrescu, din nou în sferturile Ligii Campionilor Asiei. După 2-0 în tur pe teren propriu, grație golurilor marcate de Hernandes și Hyun-Beom Ahn, Jeonbuk FC a obținut calificarea chiar pe terenul rivalei sale. Formația antrenată de Dan Petrescu s-a văzut condusă încă din minutul 12, după reușita lui Park Chan ...

2. Dan Petrescu a început cu dreptul sezonul în Coreea de Sud. Antrenorul lui Jeonbuk Motors a reușit azi să câștige „dubla" cu rivalii de la Pohang Steelers (2-0, 1-1) și s-a calificat în „sferturile" Ligii Campionilor Asiei , unde va întâlni pe învingătoarea dintre Ulsan și Ventforet Kofu, într-o dublă manșă programată pe 5 și 12 martie.

3. Dan Petrescu former footballer from Romania Right-Back last club: FC National Bukarest * Dec 22, 1967 in Bukarest, Romania

4. 8 de jun. de 2023 · Dan Petrescu a pregătit-o pe CFR Cluj în trei mandate: iunie 2017 – iunie 2018 (37 meciuri), martie 2019 – noiembrie 2020 (84 de meciuri), august 2021 – iulie 2023 (102 meciuri). 5 titluri de campion al României, o Supercupă a României, o Cupă a Rusiei și titlul în liga secundă din Rusia sunt trofeele din palmaresul lui Dan Petrescu.

5. 1 de jul. de 2003 · Dan Petrescu es un antiguo jugador de Rumania, (* 22/12/1967 en Bukarest, Rumania). Petrescu jugó en FC National Bukarest (FC Nat). Jugaba en la posición de Defensa.

6. 12 de mar. de 2024 · Dan Petrescu (56 de ani) a devenit ținta criticilor în Coreea de Sud, după ce Jeonbuk a pierdut cu Ulsan HD, scor 0-1 (1-2 la general), și astfel a fost eliminată în sferturile Ligii Campionilor Asiei. După meci, antrenorul a declarat că principalul motiv a fost lipsa de eficiență în fața porții adverse. Unii fani […]

7. 6 de may. de 2024 · Dan Petrescu, prima reacție după CFR Cluj - Rapid „Nu eram pregătit să intru în pâine așa repede. Nu mi-a fost ușor. A trebuit să vin să ajut, m-au rugat toți, mai ales patronul. Am zis că sper să nu încurc, echipa a câștigat 3 meciuri la rând, deci are valoare. Rapid a jucat foarte bine în acest meci, are lot bun, bancă bună.