1. 2 de jun. de 2023 · Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat joi seară, după câştigarea barajului pentru Conference League, că se aştepta ca meciul cu CSU Craiova să fie decis la lovituri de departajare. “A fost foarte greu, ştiam asta. Mă aşteptam să ajungem la penaltiuri. La ce an e ăsta am zis că ne dă portarul lor gol la ultima fază.

2. 11 de abr. de 2024 · Dan Petrescu, aproape de al patrulea mandat la CFR Cluj. Până acum, Dan Petrescu a mai antrenat-o pe CFR Cluj în trei mandate: iunie 2017 – iunie 2018 (37 meciuri), martie 2019 – noiembrie 2020 (84 de meciuri), august 2021 – iulie 2023 (102 meciuri).

3. 7 de abr. de 2024 · Jeonbuk a pierdut primul meci de după plecarea lui Dan Petrescu. Gangwon a deschis scorul în minutul 42, dar fosta echipă a lui Petrescu a restabilit egalitatea în al șaptelea minut de prelungiri. După pauză, oaspeții au punctat în minutele 70 și 74, iar gazdele au redus din diferență în minutul 90+8, prea târziu pentru a mai ...

4. 18 de feb. de 2023 · Dan Petrescu s-a dezlănțuit la conferința de presă de dinaintea meciului CFR Cluj – FC Argeș, din etapa a 26-a din Liga 1. Antrenorul campioanei României a vorbit din nou despre nivelul fotbalului românesc, după ce echipa sa a fost învinsă de Lazio, scor 0-1 , în play-off-ul UEFA Conference League.

5. 8 de jul. de 2023 · Dan Petrescu merge din victorie în victorie la Jeonbuk: "Un joc care mi-a plăcut” În duelul disputat sâmbătă, 8 iulie, Jeonbuk a trecut cu scorul de 2-1 de Seoul, echipă aflată pe locul 3 în Coreea de Sud. La finalul partidei, Dan Petrescu a oferit câteva declarații, iar antrenorul român a spus că este mulțumit de rezultatul înregistrat.

6. 1 de jul. de 2003 · Stats of Dan Petrescu . This page contains information about a player's detailed stats. In the info box, you can filter by period, club, type of league and competition. The "Detailed stats" tab shows a player's total appearances, goals, cards and cumulative minutes of play for each competition, and indicates the season in which it occurred.

7. 6 de abr. de 2024 · Dan Petrescu’s tenure at the K League 1 heavyweights drew to a close on Saturday, 24 hours prior to his side’s match with Gangwon FC, leaving the nine-times Champions bottom of the table after five rounds with zero wins for the campaign and three points, with side scoring four and conceding seven.