1. Hace 2 días · Vedat Muriqi e nisi rikthimin e ishullorëve, duke realizuar në fund të ndeshjes. Por, fillimisht, Getafe realizoi me anë të Alavrez, që u asistua prej Rodriguez në minutën e 48-të. Reprezentuesi i Kosovës e filloi rikthimin në minutën e 90-të, kur u asistua nga Raillo.

2. Hace 2 días · Para 2 min. Mallorca ka bërë një rikthim shokues ndaj Getafes, 2-1 – në xhiron e fundit në La Liga, për të mbyllur sezonin me fitore. Vedat Muriqi e nisi rikthimin e ishullorëve, duke realizuar në fund të ndeshjes. Por, fillimisht, Getafe realizoi me anë të Alavrez, që u asistua prej Rodriguez në minutën e 48-të.

3. Hace 2 días · Jaume Costa intentó un pase en profundidad pero Vedat Muriqi estaba en posición de fuera de juego. 57' Cambio en Mallorca, entra al campo Cyle Larin sustituyendo a Antonio Sánchez.

4. Hace 5 días · En la fecha 38 del torneo España - LaLiga EA Sports 2023-24, los Bermellones se quedaron con la victoria en el estadio Coliseum Alfonso Pérez, venciendo por 1-2 a el Geta. Getafe empezó mejor el partido y, al minuto 2 del segundo tiempo, se colocó por delante en el tanteador luego de una jugada de Gastón Álvarez. La euforia se vio interrumpida cuando Vedat Muriqi definió el 1 a 1 con un ...

5. Hace 2 días · Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar gol në La Liga për Mallorcan. Skuadra e tij fitoi në fundin e ndeshjes me rezultat 1-2. Fillimisht Muriqi barazoi në minutën e 90, ndërsa Maffeo shënoi në minutën e 93. Kujtojmë që Mallorca ka siguruar qëndrimin në La Liga.