1. 9 de dic. de 2022 · Sursele ProSport spun că Petrescu a fost încântat de idee și și-a dat acordul verbal în fața patronului, urmând ca noul angajament să fie semnat la începutul anului viitor.. Contractul care garantează continuare investițiilor. Dan Petrescu ar urma astfel să încaseze 2,1 milioane de euro doar din salarii în cei 7 ani în care Varga i-a propus să mai rămână la CFR Cluj.

2. 5 de mar. de 2024 · Trupa lui Dan Petrescu a deschis scorul în minutul 4 prin Song Min-Kyu, iar apoi a ratat șansa dublării avantajului. În minutul 24, brazilianul Orobo a ratat o lovitură de la 11 metri. Jucătorul luio Dan Petrescu a șutat puternic, dar mingea s-a dus direct în bara transversală. În minutul 77, gruparea lui Dan Petrescu a primit lovitura.

3. 20 de mar. de 2024 · Dan Petrescu, fost jucător în Premier League la Sheffield Wednesday, Chelsea, Bradford și Southampton, a avut și ocazie de a antrena în campionatul Angliei. Se întâmpla în 2013, când tehnicianul se afla sub contract cu Dinamo Moscova și a fost ofertat de Crystal Palace.. Ilie Dumitrescu: "Dan Petrescu a fost foarte aproape să antreneze în Premier League, dar Crystal Palace îi ...

4. 28 de abr. de 2024 · Dan Petrescu (56 de ani) va începe de luni munca efectivă la CFR Cluj. Antrenorul a semnat deja cu CFR Cluj, însă contractul e valabil din vară, pentru că antrenorul a dorit o perioadă de pauză după despărțirea de Jeonbuk. Totuși, acum Dan Petrescu s-a răzgândit, a decis să nu mai aștepte până la finalul sezonului și să ...

5. 9 de jun. de 2023 · OFICIAL Dan Petrescu, prezentat la Jeonbuk Hyundai. Plecat de la CFR Cluj în urmă cu o zi, Dan Petrescu a fost anunțat de sud-coreeni de la Jeonbuk Hyundai. Antrenorul român va începe activitatea la noua echipă începând din data de 14 iunie, atunci când ar urma să susțină și prima sa conferință de presă. "A semnat!

6. 6 de feb. de 2024 · Dan Petrescu: "Toate cluburile mari procedează așa"Până la începerea noului sezon, care va avea loc la jumătatea lunii februarie, Dan Petrescu a schimbat păreri cu antrenori precum Carlo Ancelotti sau Roberto de Zerbi. "Bursucul" a dezvăluit ce discuții a avut cu cei doi, dar și ce sfat a primit din partea tehnicienilor de la Real Madrid, respectiv Brighton.

7. 17 de jun. de 2023 · Debut cu victorie pentru Dan Petrescu . În prima partidă ca principal la Jeonbuk Hyundai, tehnicianul a obținut o victoie în amicalul cu Persis Solo (Indonezia), scor 2-1. Noh Yun-Sang și Kyudong au fost cei doi marcatori. Dan Petrescu va debuta și într-o partidă oficială peste o săptămână, în campionatul intern, cu Gwangju.