1. Hace 5 días · Basarab Panduru: „Ăsta nu e salariu, Belodedici nu e tratat cu respect” „Belo este mare, mare de tot. Este singurul român care are două Champions League în palmares. Nu vreau să vorbesc de salariu, că nu e corect, dar din punctul ăsta de vedere Federația nu îl tratează corect.Nu vreau să spun, că ne facem de râs.

2. Hace 4 días · Basarab Panduru şi Bogdan Cosmescu au analizat lotul uneia dintre principalele adversare ale echipei naţionale la EURO 2024, Belgia, care şi-a anunţat recent lotul de 25 de jucători cu care vor încerca să atace campionatul european din această vară.

3. Hace 5 días · Basarab Panduru (53 de ani) l-a învins pe goalkeeperul Dida şi a înscris un gol superb în meciul Generaţia de Aur – Restul Lumii 3-2, disputat sâmbătă, 25 mai, pe Arena Naţională din Bucureşti. Aflat la marginea careului de 16 metri, actualul analist TV la Orange Sport a şutat aproape de pe loc în vinclu, fără nicio speranţă pentru Dida.

4. Hace 3 días · Atunci, Gică Hagi i-a pasat lui Basarab Panduru, care a șutut de la marginea careului și a reușit să îl învingă pe Dida. În repriza a doua, Gică Hagi a transformat cu succes o lovitură de la 11 metri, în minutul 64. Costel Gâlcă a închis scorul în minutul 72, ...

5. Hace 2 días · Producţia cinematografică îi include pe Gheorghe Hagi, Ilie Dumitrescu, Miodrag Belodedici, Gheorghe Mihali, Dorinel Munteanu, Tibor Selymes, Florin Răducioiu, Ionuţ Lupescu, Basarab Panduru, Ion Vlădoiu, Adrian Mutu, Marius Lăcătuş, Gavril Balint, Adrian Ilie, Gheorghe Craioveanu, Ioan Ovidiu Sabău şi Constantin Gâlcă, alături de portarii Echipei Naţionale, Florin Prunea şi ...

6. Hace 3 días · Răzvan Lucescu, campion cu PAOK în acest sezon, a urmărit și parcursul echipelor din Superligă. Fiul lui ”Il Luce” s-a contrazis cu Basarab Panduru pe tema identității echipei din Liga 1, în direct, la Orange Sport. Răzvan Lucescu: Mie îmi place să-i zic Steaua, eu zic că FCSB-ul ăsta e Steaua!

7. Hace 3 días · Generația de Aur a învins „Legendele lumii” după golurile marcate de Basarab Panduru, Gică Hagi și Costel Gâlcă. De partea cealaltă, echipa starurilor a punctat prin Rivaldo și Goran Pandev. Gică Popescu a dezvăluit de ce doi dintre cei mai mari foști fotbaliști ai planetei nu au participat la meciul de adio al „Generației de Aur”.