1. Hace 23 horas · Basarab Panduru l-a executat pe Dida în minutul 41 al meciului „Generația de Aur” – Legendele Lumii, care are loc pe Arena Națională. Fostul mijlocaș ofensiv a trimis direct la vinclu cu o execuție superbă de la marginea careului. Gică Hagi a pasat decisiv. Basarab Panduru, gol spectaculos din pasa lui Gică Hagi înainte de pauză!

2. Hace 23 horas · În cadrul meciului de retragere al Generației de Aur, un moment memorabil a fost marcat de golul spectaculos înscris de Basarab Panduru, în urma unei pase magistrale oferite de Gheorghe Hagi. Această reușită a venit într-o partidă împotriva echipei „Stelele Lumii”, conduse de renumitul antrenor Jose Mourinho.

3. Hace 5 días · Luni 20 Mai 2024, 22:48. Dinamo București a învins-o cu scorul de 2-0 pe Csikszereda Miercurea Ciuc, în prima manșă a barajului de promovare/menținere în Superliga României. TAGS: #Basarab Panduru #csikszereda miercurea ciuc #Dinamo Bucuresti #Vasile Miriuta. Din articol. Basarab Panduru: "Cred că e cam gata"

4. Hace 23 horas · Basarab Panduru marchează superb din afara careului, din pasa lui Hagi. Min 35: Gică Hagi trimite puternic la poartă, dar Dida respinge de sub bară. Min 30: Adrian Ilie este aproape de gol. Acesta trimite mingea pe poartă, însă Dida intervine. Min 28: Goran Pandev marchează pentru 2-0, după ce a reluat în plasă o minge respinsă de ...

5. Hace 4 días · Basarab Panduru e sigur: „Lui Dennis Politic nu-i vine să rămână la Dinamo” Acesta a vorbit și despre eroul lui Dinamo, Dennis Politic. Și e de părere că extrema de 24 de ani ar vrea să plece la finalul sezonului. „Cred că nu-i mai vine să mai fie la Dinamo şi în sezonul următor.

6. Hace 23 horas · Gâlcă a tras din marginea careului (36), dar a ratat ţinta. România a reuşit în cele din urmă să marcheze, prin Panduru (42), cu un şut de excepţie de la 16 metri. În debutul reprizei secunde, ... Basarab Panduru (40), Gheorghe Hagi (63 - penalty), Constantin Gâlcă (72), respectiv Rivaldo (21), Goran Pandev (28).

7. Hace 1 día · Basarab Panduru a analizat primele două mutări realizate de Gigi Becali la FCSB. Fostul mijlocaș român nu s-a arătat impresionat de transferul lui Popa la echipa bucureșteană și l-a comparat pe acesta cu Andrei Dumiter, un jucător care nu a reușit să se impună la echipa lui Becali.