1. Hace 5 días · Proslavljeni hrvatski nogometaš, Davor Šuker, poznat je kao najbolji strijelac hrvatske reprezentacije svih vremena. Najzapamćeniji je ostao po izvanrednom performansu 1998. godine na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj gdje je sa 6 pogodaka u 7 utakmica pomogao dovesti Hrvatsku do 3. mjesta na svijetu.

2. Hace 3 días · In 1987, he was named the tournament's best player as Yugoslavia won the World Youth Championship in Chile along with fellow Croatians Zvonimir Boban, Robert Jarni, Davor Šuker and Igor Štimac. Prosinečki then played for Yugoslavia at the 1990 World Cup, and for Croatia at Euro 1996 and the 1998 and 2002 World Cups.

3. Hace 4 días · A goal from Davor Šuker evened the score after 51 minutes, before Matthias Sammer of Germany scored eight minutes later, and the game ended 2–1 to Germany. Czech Republic progressed after beating Portugal 1–0. The view of Wembley Stadium from Wembley Way before the semi-final between Germany and England

4. Hace 4 días · Protiv favoriziranog domaćina Francuske, u polufinalu su Vatreni vodili golom Davora Šukera, no Thuram je dvama pogotcima ugasio snove o finalu s Brazilom. No, u susretu za treće mjesto Hrvatska je bila bolja od Nizozemske. Hrvatska je povela u 14. minuti pogotkom Roberta Prosinečkog.

5. Hace 4 días · Dan prije no što će Francuska pobijediti Brazil 3:0 na Stade de Franceu, Hrvatska je u utakmici za broncu svladala Nizozemsku 2:1 golovima Roberta Prosinečkog i Davora Šukera i stigla do rezultata za koji će neki s obzirom na kontekst, značaj i povijesni moment i danas, nakon srebra u Rusiji 2014. i još jedne svjetske bronce iz Katara 2022., reći da je najveći hrvatski sportski uspjeh.

6. Hace 4 días · Građanski nogometni klub Dinamo Zagreb je hrvatski nogometni klub iz Zagreba. Od osnutka Republike Hrvatske najtrofejniji je klub u državi. Nadimci kluba su modri, zagrebački plavi, plavi lavovi, purgeri. Maskota kluba je lav Plavko. Domaće utakmice igra na Stadionu Maksimir.

7. Hace 4 días · Stoper Borussije i povremeni njemački reprezentativac platio je privatnog trenera koji mu je pomogao da ojača te se nakon nekog vremena vratio u Borussiju u drugačijem izdanju. Njemački Bild piše da se Sule vratio u klub jači i s osam kilograma manje te je spreman za prvu postavu Borussije.