1. 20 de may. de 2024 · Dennis Politic a fost om-orchestră pentru Dinamo luni seara, pe Arena Națională, în fața a peste 30.000 de spectatori. A marcat ambele goluri, iar echipa din Ștefan cel Mare deține acum prima șansă în returul barajului cu FK Csikszxereda. Politic a vorbit la final despre felul în care exersează la antrenamente - când a fost întrebat despre al doilea gol - o capodoperă, dar a zis ...

2. 23 de abr. de 2024 · Dennis Politic: ”Nu arăt cu degetul, toți suntem implicați, dar ceva nu este în regulă” La finalul partidei, Dennis Politic s-a declarat dezamăgit de rezultatul final, dar și de jocul arătat de echipă în ultimele minute. Totuși, fotbalistul nu și-a pierdut speranța că Dinamo se poate salva de la retrogradare.

3. 5 de mar. de 2000 · Other position: Right Winger Centre-Forward. Facts and data . Name in home country: Dennis-Dorian Politic Date of birth/Age: Mar 5, 2000 (24) Place of birth: Braşov Height: 1,85 m Citizenship: Romania Position: Attack - Left Winger Foot: right Player agent: Catalin Sarmasan Current club: FC Dinamo Bucharest Joined: Jul 16, 2023 Contract expires: Jun 30, 2024 Contract option: Option for a ...

4. Romania - D. Politic - Profile with news, career statistics and history - Soccerway. Bahasa - Indonesia; Chinese (simplified) Deutsch; English - Australia; ... Dennis-Dorian Last name Politic Nationality Romania Date of birth 5 March 2000 Age 24 Country of birth Romania Place of birth Braşov Position Midfielder Height 185 cm Weight 78 kg Foot

5. Dennis Politic (Dennis-Dorian Politic, born 5 March 2000) is a Romanian footballer who plays as a right midfield for British club Port Vale, on loan from Cremonese. In the game FIFA 23, his overall rating is 62.

6. 18 de dic. de 2023 · Dennis Politic a deschis scorul cu un euro-gol, una dintre cele mai frumoase reușite ale sezonului, iar la finalul jocului a tras concluziile. VIDEO cu rezumatul meciului FC Botoșani - Dinamo 0-2: Reacția lui Dennis Politic, după Dinamo - FC Botoșani 2-0

7. 15 de ago. de 2023 · Dennis Politic pentru Sport.ro despre accidentarea care l-a ținut pe bară din martie 2020 până în octombrie 2021 Nu a mai jucat deloc din martie 2020 până în octombrie 2021, când a revenit cu gol la Port Vale FC, în League Two, la doar patru minute după ce a fost introdus pe teren, într-un meci nebun, câștigat cu 3-2 de echipa sa după ce în minutul 90 scorul era 1-2.