1. 14 de jun. de 2023 · Dan Petrescu a fost părăsit de o parte a staff-ului din cauza salariilor mici oferite Doar doi oameni din staff au acceptat să-l însoțească pe ”Bursuc” în Coreea de Sud, Valerică Bordeanu și Bogdan Aldea, în timp ce restul au refuzat propunerea lui Petrescu , iar principalul motiv este legat de modul în care a decis să le stabilească salariile.

2. 5 de mar. de 2024 · Trupa lui Dan Petrescu a deschis scorul în minutul 4 prin Song Min-Kyu, iar apoi a ratat șansa dublării avantajului. În minutul 24, brazilianul Orobo a ratat o lovitură de la 11 metri. Jucătorul luio Dan Petrescu a șutat puternic, dar mingea s-a dus direct în bara transversală. În minutul 77, gruparea lui Dan Petrescu a primit lovitura.

3. 20 de feb. de 2024 · Dan Petrescu a sărbătorit alături de jucători calificarea în sferturile Ligii Campionilor Asiei. Finalul partidei din Coreea de Sus l-a găsit pe Dan Petrescu îl culmea fericirii. Antrenorul român a mers alături de jucători în faţa peluzei unde se aflau fanii săi.

4. 28 de may. de 2023 · Dan Petrescu a făcut o criză de nervi și la finalul meciului. Antrenorul a răbufnit atât la pauza dintre reprize, cât și la finalul meciului. Însă, după fluierul final, Petrescu s-a luat până și de jucătorii celor de la Farul. Reproșurile tehnicianului pentru elevii lui Gică Hagi au continuat preț de câteva zeci de secunde.

5. 23 de abr. de 2021 · Dan Petrescu was the first overseas player to reach 100 appearances for Chelsea. He was signed from Sheffield Wednesday in December 1995 as a wing-back as Glenn Hoddle looked to change the mentality of the team and introduce a more fluid and attractive style of play. Petrescu, who had played in a European Cup final for Steaua Bucharest and a ...

6. 19 de mar. de 2024 · Dan Petrescu, eliminat din Liga Campionilor Asiei. Dan Petrescu a fost eliminat din Liga Campionilor AFC, de către cei de la Ulsan Hyundai. În manșa tur, echipa antrenorului român a înregistrat un rezultat de egalitate, 1-1, iar în retur a pierdut cu scorul de 1-0. Dan Petrescu a declarat după meci că acest rezultat este unul dezamăgitor, dar și că își dorește ca Ulsan Hyundai ...

7. 8 de jun. de 2023 · Dan Petrescu a pregătit-o pe CFR Cluj în trei mandate: iunie 2017 – iunie 2018 (37 meciuri), martie 2019 – noiembrie 2020 (84 de meciuri), august 2021 – iulie 2023 (102 meciuri). 5 titluri de campion al României, o Supercupă a României, o Cupă a Rusiei și titlul în liga secundă din Rusia sunt trofeele din palmaresul lui Dan Petrescu.