1. 8 de jun. de 2023 · Dan Petrescu a pregătit-o pe CFR Cluj în trei mandate: iunie 2017 – iunie 2018 (37 meciuri), martie 2019 – noiembrie 2020 (84 de meciuri), august 2021 – iulie 2023 (102 meciuri). 5 titluri de campion al României, o Supercupă a României, o Cupă a Rusiei și titlul în liga secundă din Rusia sunt trofeele din palmaresul lui Dan Petrescu.

2. 1 de mar. de 2024 · Jeonbuk, cu Dan Petrescu pe bancă, a remizat pe teren propriu împotriva lui Daejeon Hana Citizen, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 11 prin lituanianul Vladislavs Gutkovskis, iar Jeonbuk a egalat târziu grație golului marcat de Hyun-Beom Ahn în minutul 86. Dan Petrescu, debut cu remiză în noul sezon din Coreea de Sud

3. 20 de mar. de 2024 · Dan Petrescu, fost jucător în Premier League la Sheffield Wednesday, Chelsea, Bradford și Southampton, a avut și ocazie de a antrena în campionatul Angliei. Se întâmpla în 2013, când tehnicianul se afla sub contract cu Dinamo Moscova și a fost ofertat de Crystal Palace.. Ilie Dumitrescu: "Dan Petrescu a fost foarte aproape să antreneze în Premier League, dar Crystal Palace îi ...

4. 8 de abr. de 2024 · NEWS ALERT Dan Petrescu a luat decizia! S-a înțeles deja cu noua echipă. CFR Cluj a rămas fără antrenor după despărțirea de Adrian Mutu, iar patronul Neluțu Varga a luat deja legătura cu Dan Petrescu. "Bursucul" și-a încheiat colaborarea cu Jeonbuk Hyundai Motors și se pregătește de revenirea în România, iar GSP scrie că ...

5. 3 de oct. de 2021 · Miliardarul Dan Petrescu, omul de afaceri care a decedat, duminică, într-un accident aviatic la Milano, era o prezență discretă în România, spun cei care l-au cunoscut. Nu rata cele mai noi știri și informații de ultimă oră.

6. 28 de may. de 2023 · Dan Petrescu a făcut o criză de nervi și la finalul meciului. Antrenorul a răbufnit atât la pauza dintre reprize, cât și la finalul meciului. Însă, după fluierul final, Petrescu s-a luat până și de jucătorii celor de la Farul. Reproșurile tehnicianului pentru elevii lui Gică Hagi au continuat preț de câteva zeci de secunde.

7. 25 de feb. de 2024 · Tehnicianul român Dan Petrescu, multiplu campion în România cu CFR Cluj, va rămâne și din sezonul următor în Coreea de Sud, la Jeonbuk Motors. El este antrenor acolo din vara trecută, ajungând recent în această săptămână în sferturile Champions League din Asia, după ce a trecut de o rivală din campionat, scor 3-1 cu cei de la Pohang Steelers.