1. 8 de abr. de 2024 · Dan Petrescu va avea în contractul cu CFR Cluj o clauză de reziliere în valoare de 400.000 de euro Dan Petrescu ar urma să stea pe bancă la meciul cu FCSB Al patrulea mandat al lui Dan Petrescu la CFR Cluj ar urma să înceapă chiar din weekend-ul viitor , la meciul cu FCSB, programat duminică, de la ora 21:00, în direct la Digi Sport 1.

2. 25 de feb. de 2024 · Tehnicianul român Dan Petrescu, multiplu campion în România cu CFR Cluj, va rămâne și din sezonul următor în Coreea de Sud, la Jeonbuk Motors. El este antrenor acolo din vara trecută, ajungând recent în această săptămână în sferturile Champions League din Asia, după ce a trecut de o rivală din campionat, scor 3-1 cu cei de la Pohang Steelers.

3. 15 de abr. de 2023 · La final, Dan Petrescu (55 de ani), antrenorul grupării din Gruia, s-a declarat extrem de nemulțumit de arbitraj, în ciuda faptului că echipa sa a obținut trei puncte deosebit de importante în lupta pentru titlu. Dan Petrescu a vrut 3 penalty-uri.

4. 28 de may. de 2023 · Dan Petrescu a făcut o criză de nervi și la finalul meciului. Antrenorul a răbufnit atât la pauza dintre reprize, cât și la finalul meciului. Însă, după fluierul final, Petrescu s-a luat până și de jucătorii celor de la Farul. Reproșurile tehnicianului pentru elevii lui Gică Hagi au continuat preț de câteva zeci de secunde.

5. 1 de mar. de 2024 · Jeonbuk, cu Dan Petrescu pe bancă, a remizat pe teren propriu împotriva lui Daejeon Hana Citizen, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 11 prin lituanianul Vladislavs Gutkovskis, iar Jeonbuk a egalat târziu grație golului marcat de Hyun-Beom Ahn în minutul 86. Dan Petrescu, debut cu remiză în noul sezon din Coreea de Sud

6. 20 de feb. de 2024 · Dan Petrescu. în sferturile Ligii Campionilor Asiei; Petrescu a trecut de Pohang Steelers, cu 3-1 la general; Dan Petrescu a sărbătorit alături de jucători calificarea în sferturile Ligii Campionilor Asiei. Echipa sa a obţinut un egal, 1-1, pe terenul lui Pohang Steelers, de ajuns pentru accederea în sferturi.

7. 8 de abr. de 2024 · NEWS ALERT Dan Petrescu a luat decizia! S-a înțeles deja cu noua echipă. CFR Cluj a rămas fără antrenor după despărțirea de Adrian Mutu, iar patronul Neluțu Varga a luat deja legătura cu Dan Petrescu. "Bursucul" și-a încheiat colaborarea cu Jeonbuk Hyundai Motors și se pregătește de revenirea în România, iar GSP scrie că ...