1. 8 de jun. de 2023 · Dan Petrescu a pregătit-o pe CFR Cluj în trei mandate: iunie 2017 – iunie 2018 (37 meciuri), martie 2019 – noiembrie 2020 (84 de meciuri), august 2021 – iulie 2023 (102 meciuri). 5 titluri de campion al României, o Supercupă a României, o Cupă a Rusiei și titlul în liga secundă din Rusia sunt trofeele din palmaresul lui Dan Petrescu.

2. 7 de abr. de 2024 · Jeonbuk a pierdut primul meci de după plecarea lui Dan Petrescu. Gangwon a deschis scorul în minutul 42, dar fosta echipă a lui Petrescu a restabilit egalitatea în al șaptelea minut de prelungiri. După pauză, oaspeții au punctat în minutele 70 și 74, iar gazdele au redus din diferență în minutul 90+8, prea târziu pentru a mai ...

3. 8 de abr. de 2024 · Dan Petrescu va avea un salariu colosal la CFR Cluj! Dan Petrescu este așteptat să sosească la Cluj Napoca, zilele următoare, pentru a semna noul contract cu CFR. Experimentatul tehnician, ajuns la vârsta de 56 de ani, s-a despărțit de Jeonbuk, formația din Coreea de Sud pe care o antrena și urmează să se întoarcă în România. 7 poze.

4. 6 de abr. de 2024 · În prezent, Dan Petrescu ar discuta deja cu Ioan Varga (52 de ani), patronul lui CFR Cluj, despre preluarea echipei, însă în anumite condiții.. Condițiile pe care le pune Dan Petrescu pentru a reveni la CFR Cluj. Dan Petrescu ar vrea să revină la CFR Cluj, având în vedere performanțele reușite în trecut alături de gruparea ardeleană, dar îi pune câteva condiții ...

5. 8 de abr. de 2024 · Dan Petrescu va avea în contractul cu CFR Cluj o clauză de reziliere în valoare de 400.000 de euro Dan Petrescu ar urma să stea pe bancă la meciul cu FCSB Al patrulea mandat al lui Dan Petrescu la CFR Cluj ar urma să înceapă chiar din weekend-ul viitor , la meciul cu FCSB, programat duminică, de la ora 21:00, în direct la Digi Sport 1.

6. Hace 2 días · Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în următorul sezon de SuperLigă dar și să ducă echipa în grupele Conference League.

7. 25 de feb. de 2024 · Tehnicianul român Dan Petrescu, multiplu campion în România cu CFR Cluj, va rămâne și din sezonul următor în Coreea de Sud, la Jeonbuk Motors. El este antrenor acolo din vara trecută, ajungând recent în această săptămână în sferturile Champions League din Asia, după ce a trecut de o rivală din campionat, scor 3-1 cu cei de la Pohang Steelers.