1. 6 de abr. de 2024 · Perfil de entrenador de Dan Petrescu: equipo actual exequipos formación preferente etapas como jugador noticias estadísticas

2. 23 de may. de 2020 · Biografía, palmarés, estadísticas: Daniel Vasile Petrescu nació el 22 de diciembre de 1967 en Bucarest, Rumanía. Formado en la cantera de Steaua, debutó con el primer equipo en 1986.

3. 3 de abr. de 2024 · Pe Dan Petrescu, antrenorul cu 4 titluri câștigate cu CFR Cluj. El a părăsit Ardealul în vară, când a plecat la Jeonbuk. Suporterii de la CFR Cluj și-au exprimat public dorința de a-l vedea din nou pe Dan Petrescu pe banca echipei lor, nostalgici după rezultatele obținute de componentul „Generației de Aur” la timona echipei lor preferate.

4. 1 de mar. de 2024 · Jeonbuk, cu Dan Petrescu pe bancă, a remizat pe teren propriu împotriva lui Daejeon Hana Citizen, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 11 prin lituanianul Vladislavs Gutkovskis, iar Jeonbuk a egalat târziu grație golului marcat de Hyun-Beom Ahn în minutul 86. Dan Petrescu, debut cu remiză în noul sezon din Coreea de Sud

5. 23 de abr. de 2021 · Dan Petrescu was the first overseas player to reach 100 appearances for Chelsea. He was signed from Sheffield Wednesday in December 1995 as a wing-back as Glenn Hoddle looked to change the mentality of the team and introduce a more fluid and attractive style of play. Petrescu, who had played in a European Cup final for Steaua Bucharest and a ...

6. 14 de jun. de 2023 · Dan Petrescu a fost părăsit de o parte a staff-ului din cauza salariilor mici oferite Doar doi oameni din staff au acceptat să-l însoțească pe ”Bursuc” în Coreea de Sud, Valerică Bordeanu și Bogdan Aldea, în timp ce restul au refuzat propunerea lui Petrescu , iar principalul motiv este legat de modul în care a decis să le stabilească salariile.

7. Dan Petrescu former footballer from Romania Right-Back last club: FC National Bukarest * Dec 22, 1967 in Bukarest, Romania