1. 25 de feb. de 2024 · Tehnicianul român Dan Petrescu, multiplu campion în România cu CFR Cluj, va rămâne și din sezonul următor în Coreea de Sud, la Jeonbuk Motors. El este antrenor acolo din vara trecută, ajungând recent în această săptămână în sferturile Champions League din Asia, după ce a trecut de o rivală din campionat, scor 3-1 cu cei de la Pohang Steelers.

2. 5 de nov. de 2023 · Dan Petrescu a pierdut finala Cupei din Coreea de Sud! Meci cu 6 goluri; Reproș pentru Dan Petrescu în Coreea de Sud. Lee Jung Hyo, antrenorul celor de la Gwangju, l-a acuzat pe Dan Petrescu în Coreea de Sud pentru stilul defensiv pe care îl are formația sa și a scos în evidență salariul românului la Jeonbuk.

3. 4 de oct. de 2021 · Among the other seven who died, according to the Italian newspaper Corriere della Sera, were Petrescu’s wife, Regina Dorotea Petrescu Balzat, 65, his son, Dan Stefan Petrescu, 30, and an Italian ...

4. 20 de mar. de 2024 · Dan Petrescu, fost jucător în Premier League la Sheffield Wednesday, Chelsea, Bradford și Southampton, a avut și ocazie de a antrena în campionatul Angliei. Se întâmpla în 2013, când tehnicianul se afla sub contract cu Dinamo Moscova și a fost ofertat de Crystal Palace.. Ilie Dumitrescu: "Dan Petrescu a fost foarte aproape să antreneze în Premier League, dar Crystal Palace îi ...

5. 1 de mar. de 2024 · Jeonbuk, cu Dan Petrescu pe bancă, a remizat pe teren propriu împotriva lui Daejeon Hana Citizen, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 11 prin lituanianul Vladislavs Gutkovskis, iar Jeonbuk a egalat târziu grație golului marcat de Hyun-Beom Ahn în minutul 86. Dan Petrescu, debut cu remiză în noul sezon din Coreea de Sud

6. 22 de dic. de 2023 · Dan Petrescu apare rar alături de soţia lui, Adriana. Cei doi nu au mai fost văzuţi împreună în public de foarte multă vreme. Dan Petrescu, imagine rară de ziua lui de naştere! Dan Petrescu, Adriana Petrescu şi fiica lor, Jennifer, au sărbătorit în Dubai această zi specială.

7. 10 de abr. de 2024 · Bogdan Mara, directorul sportiv al CFR-ului și un apropiat al lui Dan Petrescu, a transmis că ”este exclus ca antrenorul să fie pe bancă la partida cu FCSB”. Partida CFR Cluj - FCSB, din etapa a patra a play-off-ului SuperLigii, va putea fi urmărită duminică, 14 aprilie, de la ora 21:00, în direct la Digi Sport 1.