1. Hace 2 días · Tiro fuera: Darko Velkovski falla el gol con un disparo desde fuera del área; 45+16' Centro: Alexandru Tiganasu from Botosani intercepts a cross aimed towards the box. 45+15' Saque de banda: Un jugador de Dinamo Bucuresti envía un lanzamiento en largo sobre el área contraria; 45+15' Ball possession: [team1]: 44%, [team2]: 56%. 45+15'

2. Hace 2 días · Fundașul central Darko Velkovski (28 de ani) a făcut o gafă uluitoare în debutul meciului, chiar la faza la care moldovenii au deschis scorul. În minutul 13, mingea a ajuns în preajma careului dinamovist, iar Velkovski părea că a câștigat duelul cu Enzo Lopez, atacantul celor de la Botoșani.

3. Hace 5 días · Puteam să mă poziționez mai bine la faza golului, am încercat să-i iau fața, dar m-a depășit. Nu cred că mai avem meciuri ușoare până la final. Trebuie să ne recuperăm fizic. (n.r. viitorul la Dinamo) Vom vedea, sunt deschis la negocieri”, a spus Darko Velkovski, la finalul meciului de la Craiova.

4. Hace 1 día · Însă Velkovski pur și simplu a făcut acest gol cadou, incredibil cum a putut să greșească, practic am început de la 1-0”), de Hakim Abdallah la ratarea penalty-ului (”Hakim a executat lamentabil, pe lângă poartă”) și de brigada de arbitri la golul anulat al lui Dinamo (”Nici nu au arătat cum au fost trase liniile, pentru că nu au fost concludente.

5. Hace 2 días · Articol de Alexandru Tomutiu - Publicat marti, 23 aprilie 2024 20:16 / Actualizat marti, 23 aprilie 2024 23:19 Fundasul central Darko Velkovski (28 de ani) a facut o gafa uluitoare in debutul meciului Botosani - Dinamo, din runda cu numarul #6 a play-out-ului Superligii, chiar la faza la care moldovenii au deschis scorul.

6. Hace 5 días · Darko Velkovski, fundașul central al lui Dinamo, a identificat motivele pentru care Dinamo a pierdut în ultimul timp multe puncte în finalurile de meci. Două cu Petrolul, unul cu Oțelul și acum alte două cu FC U Craiova, puncte cu care acum „câinii” erau scăpați, în mare, de grijile retrogradării.

7. Hace 1 día · FC Botoșani a deblocat tabela încă din minutul 14, profitând de autogolul lui Gabriel De Moura după o minge pierdută de Darko Velkovski. Dinamo a primit un penalty în minutul 29, după ce Alexandru Ţigănaşu l-a faultat în careu pe Răzvan Patriche, dar Hakim Abdallah a executat lamentabil, trimițând pe lângă poartă.