1. Dragoș Grigore regretă că a rămas la Rapid vara trecută În precedentele două sezoane, Dragoș a fost un om de bază al echipei, adunând, în total, 58 de apariții și 3 goluri pe prima scenă. În actuala stagiune, odată cu venirea lui Cristiano Bergodi, Dragoș Grigore și-a pierdut locul în echipă.

2. 21 de ago. de 2023 · Dragoș Grigore nu a bifat nicio prezență în sezonul 2023-2024, el fiind rezervă neutilizată doar la meciul cu Sepsi (0-0). Antrenorul său i-a preferat pe Cristian Săpunaru (39 de ani) și Paul Iacob (27 de ani) în primul "11", în timp ce Iulian Cristea (29 de ani) și Robert Bădescu (18 ani) au întregit lotul, iar Cristian Ignat (20 de ani) a acceptat împrumutul la CS Mioveni.

3. Reacția lui Dragoș Grigore, după ce nu a jucat niciun minut la Rapid . Virgil Drăghia și-a prelungit contractul cu Rapid. A debutat pentru giuleșteni acum 12 ani . Rapid face a treia mutare pentru sezonul viitor . MM Stoica îl atenționează pe Dragoș Grigore, după declarația de la finalul meciului cu Farul .

4. 23 de oct. de 2021 · Dragoș Grigore, două pase la adversar în 25 de secunde. Ambele se puteau solda cu gol. Mai întâi, în minutul 2, după ce a primit mingea de la portar, rapidistul Dragoș Grigore i-a pasat dinamovistului Răuță, care a fost aproape de gol și doar intervenția portarului Moldovan a făcut ca tabela să rămână neschimbată.

5. 29 de mar. de 2023 · Dragoș Grigore a vorbit și despre partida cu liderul Farul, din etapa cu numărul 23. La Constanța, în sezonul regulat, suporterii giuleșteni au venit în număr prea mare și nu au fost lăsați să intre toți pe teren.

6. 1 de mar. de 2023 · Dragoș Grigore fusese introdus în teren de Adrian Mutu în minutul 82, în locul lui Valentin Costache, tehnicianul gândind astfel o mutare defensivă, însă finalul confruntării a fost de-a dreptul nebun.. Ultimul meci oficial jucat de Dragoș Grigore a fost într-un duel din campionat cu UTA, scor 1-1, din data de 18 decembrie, când s-a și accidentat, fiind pe teren 85 de minute.

7. 1 de mar. de 2023 · Dragoș Grigore a fost mulțumit că a revenit cu un gol în tricoul Rapidului. Și a fost o reușită de excepție, care a adus o victorie în deplasare, așteptată de mult timp. Rapid, al 3-lea „transfer” pentru sezonul în care vrea titlul.