1. Hace 5 días · Harun Alibegović (Richmond Park Secondary School Sarajevo) won the silver medal, Ahmed Spahić and Benjamin Mujkić (JU Druga Gimnazija Sarajevo) won the bronze medal, while Abdullah Fehratbegović (Richmond Park Secondary School) won a special award.

2. Hace 5 días · Harun Alibegović (Richmond Park Secondary School Sarajevo) osvojio je srebrenu medalju, Ahmed Spahić i Benjamin Mujkić (JU Druga Gimnazija Sarajevo) osvojili su bronzanu medalju, dok je Abdullah Fehratbegović (Richmond Park Secondary School) osvojio posebno priznanje.

3. 25 de abr. de 2024 · Srednjoškolci iz Bosne i Hercegovine osvojili su dvije bronzane medalje na međunarodnom informatičkom takmičenju koje je održano u Bugarskoj, saopćili su iz sarajevske Druge gimnazije. Riječ je o takmičenju International Advanced Tournament in Informatics (IATI) koje je održano od 16. do 21. aprila u bugarskom Šumenu.

4. Hace 5 días · Foto: Vlada Kantona Sarajevo / Elvedin Okerić , Naida Hota-Muminović i Senada Salihović ugostili učesnike BMO Sjajni rezultati sarajevskih učenika na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi. Sarajevski učenici ostvarili su zapažen uspjeh na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi (BMO) održanoj od 27. aprila do 2. maja 2024. godine u Varni u Bugarskoj i plasirali se na četvrto mjesto , iza ...

6. 15 de abr. de 2024 · Učenici Druge gimnazije Sarajevo su apsolutni pobjednici ovog takmičenja, te su u obje konkurencije zauzeli prvih pet mjesta i na taj način izborili učešće na Federalno takmičenje iz matematike koje će se održati 4. aprila.

7. Hace 5 días · Bosanskohercegovačka ekipa, osvojivši četvrto mjesto, ponovila je svoj najbolji plasman iz 2017. godine. Harun Alibegović (Richmond Park Secondary School Sarajevo) osvojio je srebrenu medalju, Ahmed Spahić i Benjamin Mujkić (JU Druga Gimnazija Sarajevo) osvojili su bronzanu medalju, dok je Abdullah Fehratbegović (Richmond Park Secondary School) osvojio posebno priznanje.