1. Hace 4 días · Florin Niță, Deian Sorescu și Denis Drăguș au fost titulari. Dacă în trecut, Denis Drăguș impresiona în Turcia, de această dată fotbalistul a fost aspru criticat pentru prestația sa, mai ales că, în minutul 86, fotbalistul a ratat penalty-ul care putea aduce victoria echipei sale.

2. Hace 6 días · Golurile au fost înscrise de Djilobodji (Gaziantep) și Kilama (Hatayspor). Ceilalți români de la gazde, Florin Niță și Deian Sorescu, au fost titulari.

3. Hace 1 día · Edi Iordănescu are de unde alege: Horațiu Moldovan, Florin Niță, Marian Aioani, Răzvan Sava și Ștefan Târnovanu. Nici Moldovan nu a bifat vreun minut de când a semnat cu Atletico Madrid, dar pare a fi titular, la fel ca în campania de calificare.

4. Hace 6 días · Pentru Gaziantep au fost titulari la această partidă și ceilalți români din lot, Florin Niță și Deian Sorescu. În acest moment, Gaziantep are 35 de puncte și este pe locul 17, primul care duce în liga a doua.

5. Hace 5 días · Florin Niță, Denis Drăguș și Deian Sorescu au fost titulari în acest meci foarte important pentru echipa lor. Din păcate, Gaziantep nu a reușit decât o remiză. Djilobodji a marcat pentru gazde, dar Kilama a salvat un punct pentru Hatayspor.

6. Hace 6 días · Marius Șumudică este de părere că Florin Niță ar trebui să fie titularul de drept în poarta naționalei României la Campionatul European din Germania, în detrimentul lui Horațiu Moldovan.

7. Hace 4 días · Deian Sorescu și Florin Niță au fost cei mai buni oameni ai lui Gaziantep FK în 1-1 acasă cu Hatayspor, prima ligă din Turcia. Deian a avut două șuturi pe poartă, 2 din 2 driblinguri reușite, a creat o mare ocazie de gol și a furnizat două pase-cheie.