1. Hace 3 días · Isnik Alimi a recuperat în jumătatea adversă, i-a pasat nestingherit lui Cosmin Matei, care a centrat în fața porții pentru Debeljuh și acesta a îndeplinit o simplă formalitate. În minutul 45, covăsnenii au profitat din nou de lentoarea din defensiva Rapidului. Într-o acțiune în mare viteză, ...

2. Hace 3 días · Atacantul croat Gabriel Debeljuh a reuşit o dublă (21, 39), iar nord-macedoneanul Isnik Alimi a punctat chiar înainte de pauză (45+1). Oaspeţii au avut un penalty, acordat pentru un henţ al lui Denis Renţa, dar kosovarul Albion Rrahmani a ratat, şutul său modest fiind apărat de portarul Roland Niczuly (54).

3. Hace 3 días · Meciul Sepsi – Rapid București are loc în cea de-a 9-a etapă a play-off-ului din Superliga, sezonul 2023 – 2024, iar partida este Live Video Online pe www.prosport.ro. De asemenea, duelul programat la Sfântu Gheorghe poate fi urmărit și la televizor pe posturile Digi Sport 1, Prima Sport 1, dar și pe Orange Sport.

4. Hace 2 días · Rapid, fără victorie în play-off. Vineri seara, pe teren propriu, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 3-2 (3-1). Echipa oaspete a reușit să deschidă scorul în minutul 17, prin Claudiu Petrila. Tot în prima repriză gazdele au reușit să marcheze de trei ori, reușind astfel să stabilească scorul final.

5. Hace 3 días · Rapid a deschis scorul prin Claudiu Petrila (17), dar gazdele au punctat de trei ori în prima repriză.Gabriel Debeljuh a reuşit o dublă (21, 39), iar Isnik Alimi a punctat chiar înainte de pauză (45+1).. Oaspeţii au avut un penalty, acordat pentru un henţ al lui Denis Renţa, dar Albion Rrahmani a ratat, şutul său modest fiind apărat de Roland Niczuly (54).

6. Hace 2 días · Ezzel még nem volt vége a hazaiak jó időszakának, a játékrész hosszabbításában újra betaláltak Isnik Alimi révén, a szünetre pedig 3–1-es vezetéssel vonulhattak. A Rapid igyekezett visszajönni a meccsbe, büntetőt is hibázott, de az OSK is közel volt a negyedik gólhoz.

7. Hace 2 días · Rapid București a rămas fără victorie în play-off-ul SuperLigii, după eșecul suferit la Sf. Gheorghe cu Sepsi OSK, scor 3-2 (3-1), într-un meci care a deschis runda a IX-a. Golurile covăsnenilor au fost marcate de Gabriel Debeljuh (min.21, 39) și Isnik Alimi (min.45+1), în timp ce pentru „giuleșteni” au punctat Claudiu Petrila (min.17) și Borisav […]