Yahoo España Búsqueda web

Search results

  1. Jiří Voskovec, rozený Jiří Wachsmann (19. června 1905 Sázava – 1. července 1981 Pearblossom, Spojené státy americké), byl česko-americký herec, spisovatel, dramatik a textař nerozlučně spojený s Janem Werichem a Jaroslavem Ježkem.

  2. ČSFD.cz představuje Jiřího Voskovce, slavného českého herece a režiséra, který se narodil v Rakousku-Uhersku a zemřel v USA. Zjistěte více o jeho životě, díle, spolupráci s Janem Werichem a dalších zajímavostech.

  3. Jiří Voskovec: Ztratil jsem domov, našel svět. Spolu se svým „druhým já“ – Janem Werichem – vytvořil Jiří Voskovec páteř Osvobozeného divadla. To bylo ve 30. letech 20. století jedním z určujících prvků kulturního života v Československu.

  4. 2 de ago. de 2011 · Learn about the life and career of Jiří Voskovec, one half of the legendary duo Voskovec and Werich, who created the Liberated Theatre in Czechoslovakia and later worked in the US. Discover how he combined avant garde, jazz and humour in his plays and films.

  5. Jiří Voskovec, pôvodným menom Jiří Wachsmann (* 19. jún 1905, Sázava – † 1. júl 1981, Pearblossom, Kalifornia, USA) bol český herec, spisovateľ a textár. Bol priateľom Jana Wericha a Jaroslava Ježka .

  6. 11 de feb. de 2005 · Together with his life-long friend and long-time acting partner Jiri Voskovec (also known as George Voskovec) - who was just a few months younger - he made the so-called "Liberated...

  7. REPRÍZA | Před 115 lety se narodil herec, spisovatel, dramatik a textař Jiří Voskovec. Nezapomenutelnou uměleckou dvojici vytvořil s Janem Werichem. Rozdělil je až komunistický převrat v roce 1948. V Historii Plus se vydáme za Voskovcem a Werichem do Vídně, kde se setkali naposledy.