1. 21 de sept. de 2023 · Nicolae Stanciu, cel mai bun marcator al României aflat în activitate. Nicolae Stanciu a fost titular pentru România în meciul cu Kosovo, scor 2-0, din cadrul Grupei I a preliminariilor EURO 2024.. Decarul țării noastre a ratat un penalty în minutul 61, dar s-a revanșat 22 de minute mai târziu, când a marcat golul așteptat atât de mult de suporterii români.

2. 17 de jun. de 2023 · Vestea primită de Nicolae Stanciu, înaintea meciului cu Elveția. La câteva ore după remiza României din Kosovo, scor 0-0, Stanciu a aflat că a rămas fără antrenor la echipa de club.Căpitanul primei reprezentative nu va mai fi pregătit de acum înainte de Pedro Morilla (50 de ani), cel care se afla pe banca celor de la Wuhan Three Towns de la finalul anului 2021, a anunțat clubul ...

3. Stanciu avec la Roumanie en mars 2019. Période pro. 1 Compétitions officielles nationales et internationales. 2 Matchs officiels (amicaux validés par la FIFA compris). Nicolae Stanciu, né le 7 mai 1993 à Cricău, est un footballeur international roumain. Il évolue au poste de milieu offensif au Damac FC .

4. Nicolae Stanciu (30 de ani, mijlocaș ofensiv) a marcat în partida Damac - Al Hilal, scor 1-1, contând pentru runda #7 a campionatului Arabiei Saudite. E primul gol al românului la noua echipă, antrenată de Cosmin Contra, după transferul de la Wuhan Three Towns. DELEGARE.

5. 18 de mar. de 2023 · Nicolae Stanciu, încrezător înaintea debutului în preliminariile EURO 2024. Echipa națională se pregătește pentru debutul în preliminariile Campionatului European din 2024.România face parte din Grupa I, alături de Elveția, Belarus, Israel, Andorra și Kosovo.

6. Nicolae Stanciu (Rumania, 30) es un jugador de fútbol, actualmente juega en Dhamk en Arabia Saudita. Perfil Partidos Estadísticas. Detalles del jugador. Rumania. Partidos (68) Goles (14) Dhamk. Fin del contrato 30/06/2025. 30 años. 07/05/1993.

7. 21 de sept. de 2023 · Nicolae Stanciu, la primul gol pentru Damac . În minutul 68, Nicolae Stanciu a executat o lovitură liberă de la peste 35 de metri și a reușit astfel să îl învingă pe Bono, câștigătorul Europa League din sezonul trecut, alături de Sevilla. Portarul a gafat la lovitura liberă trimisă de căpitanul naționalei.