1. 21 de sept. de 2023 · Nicolae Stanciu, cel mai bun marcator al României aflat în activitate. Nicolae Stanciu a fost titular pentru România în meciul cu Kosovo, scor 2-0, din cadrul Grupei I a preliminariilor EURO 2024.. Decarul țării noastre a ratat un penalty în minutul 61, dar s-a revanșat 22 de minute mai târziu, când a marcat golul așteptat atât de mult de suporterii români.

2. 7 de may. de 1993 · Posições secundárias: Meia Central Meia Direita. Informações e fatos . Nome no país de origem: Nicolae Claudiu Stanciu Nasc./Idade: 07/05/1993 (30) Local de nascimento: Alba Iulia Altura: 1,70 m Nacionalidade: Roménia Posição: Meio-Campo - Meia Ofensivo Pé: direito Clube atual: Damac FC No time desde: 07/09/2023 Contrato até: 30/06/2025 Redes Sociais:

3. 21 de sept. de 2023 · Nicolae Stanciu, la primul gol pentru Damac . În minutul 68, Nicolae Stanciu a executat o lovitură liberă de la peste 35 de metri și a reușit astfel să îl învingă pe Bono, câștigătorul Europa League din sezonul trecut, alături de Sevilla. Portarul a gafat la lovitura liberă trimisă de căpitanul naționalei.

4. 19 de nov. de 2023 · Mijlocașul ofensiv Nicolae Stanciu (30 de ani) vrea primul loc în grupă. Echipa națională a României a învins-o pe Israel, scor 2-1, și s-a calificat astfel la Euro 2024, turneu final care va avea loc în Germania. „Tricolorii” revin la un Campionat European după 8 ani.

5. 31 de dic. de 2022 · Nicolae Stanciu a fost campion al României cu FCSB, al Belgiei cu Anderlecht și al Cehiei cu Slavia Praga, până la performanța recentă din China. 24 din cei 39 au în lista lor de ligi câștigate inclusiv campionate din Asia, America de Nord sau America de Sud , precum Qatar, Coreea de Sud, Thailanda, Uzbekistan, SUA, Paraguay, Chile etc.

6. Discursul lui Nicolae Stanciu înainte de EURO 2024: „Încă mai avem acea euforie de după calificare”. Nicolae Stanciu (30 de ani), mijlocașul lui Damac, a fost un jucător important pentru naționala României în preliminariile Campionatului European și a vorbit despre euforia prezenței la un turneu final după 8 ani, chiar la ...

7. 17 de abr. de 2024 · Stanciu, la un pas de Bundesliga, dar blocat de chinezi. Nicolae Stanciu a fost la un pas să ajungă în Germania, dar transferul românului a picat din cauza clubului la care evolua anul trecut. De aceea a părăsit China, fiindcă nu a fost lăsat să ajungă intr-unul din cele mai importante campionate din Europa.