1. 16 de ene. de 2024 · Olimpiu Moruțan a marcat golul de 3-1 al celor de la Ankaragucu în victoria de pe teren propriu cu Rizespor. Mijlocașul român a punctat fără emoții, în minutul 90+11, din lovitură de la 11 metri. Olimpiu Moruțan a trimis mingea în partea dreaptă, în timp ce portarul celor de la Rizespor s-a ”aruncat” pe celălalt colț.

2. 13 de oct. de 2023 · Valentin Mihăilă și Olimpiu Moruțan nu sunt mulțumiți de statutul de rezervă pe care îl au sub comanda lui Edi Iordănescu, la echipa națională. România a scos doar o remiză la Budapesta, 0-0 cu Belarus, meci pe care cei doi fotbaliști l-au început pe banca de rezerve. Valentin Mihăilă a intrat pe teren abia în minutul 84 ...

3. 1 de nov. de 2023 · Moruțan a deschis scorul pentru echipa sa în Cupa Turciei. Astăzi, Ankaragucu a învins formaţia de liga a patra Malatya Arguvanspor cu scorul de 2-0, în turul al treilea al Cupei Turciei. Olimpiu Moruţan a fost cel deschis scorul în minutul 64, iar italianul Federico Macheda a înscris în minutul 77 pentru a stabili scorul final.

4. Olimpiu Moruțan. Olimpiu Morutan este un jucator roman care evolueaza pentru echipa turca Galatasaray. Aici ai toate stirile despre Morutan, cele mai importante informatii despre cariera sa. Euro 2024. Edi Iordănescu, devastat după accidentarea lui Moruțan » A stat toată noaptea pe telefoane: „E o lovitură grea”. 14.

5. 23 de abr. de 2024 · Olimpiu Moruțan a fost titular la Ankaragucu, însă nu a reușit să termine partida pe teren. Olimpiu Moruțan a ieșit pe targă din meciul cu Beșiktaș. Cu doar câteva minute înainte de fluierul final, mai exact în minutul 82, Olimpiu Moruțan s-a prăbușit pe gazon și a urlat de durere.

6. 19 de may. de 2023 · Olimpiu Moruțan, OUT din lot pentru prima dată de când a ajuns la Pisa! Motivul absenței. După un sezon modest la Galatasaray, Moruțan a fost împrumutat la Pisa, iar mutarea în Italia a fost una de bun augur pentru internaționalul român, care a devenit un om de bază pentru formația din Serie B. În actuala stagiune, fostul fotbalist al celor de la FCSB a fost utilizat în 36 din ...

7. 26 de mar. de 2023 · Olimpiu Moruțan impresionează în Serie B și se vorbește despre un transfer. Forma bună pe care Olimpiu Moruțan o traversează în acest sezon a avut un impact și la echipa națională. Mijlocașul lui Pisa a fost convocat pentru duelurile din debutul preliminariilor Euro 2024, iar în partida cu Andorra a dat assistul de la golul lui Dennis Man.