1. Hace 1 día · Pyry Soiri a reușit să marcheze din două încercări! 82 . Schimbare Universitatea Craiova. Ndong a intrat în locul lui Houri! 80 . Cartonaş galben Universitatea Craiova. Căpățînă a fost avertizat! 80 . Ocazie CFR Cluj.

2. Hace 6 horas · Oltenii au forțat egalarea, iar în minutul 87, când Pyry Soiri a ratat o dublă ocazie în care portarul ardelenilor a intervenit providențial. "Mă așteptatm la meci greu cu CFR-ul. Veneau după o înfrângere dureroasă. E o echipă cu experiență. Noi parcă am intrat pe teren cu teamă sau cu prea mult respect în prima repriză.

3. Hace 1 día · Cu câteva minute înainte de timpul regulamentar, "U" Craiova a înregistrat cea mai mare ocazei a meciului prin Pyry Soiri, care nu l-a putut învinge pe Sava din câțiva metri. Portarul lui CFR a avut un reflex fantastic și și-a salvat echipa.

4. Hace 6 horas · Oaspeţii şi-au creat numeroase ocazii de gol, dar Universitatea putea obţine egalul, însă finlandezul Pyry Soiri a reluat cu capul din 6 metri în portarul Răzvan Sava (88). Meciul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria fostului portar Florin Oprea, care a obţinut primul titlu din istoria clubului craiovean.

5. Hace 1 día · Pyry Soiri a reluat, de asemenea, cu capul în portarul Răzvan Sava, din apropiere, după o centrare dintr-o poziție laterală, în minutul 87. S-a terminat 1-0 pentru clujeni, înfrângere pentru Costel Gâlcă la primul meci pe teren propriu la Universitatea Craiova.

7. Hace 6 horas · Oaspeţii şi-au creat numeroase ocazii de gol, dar Universitatea Craiova putea obţine egalul, însă Pyry Soiri a reluat cu capul din 6 metri în portarul Răzvan Sava (88). Aceasta a fost prima înfrângere a lui Constantin Gâlcă din postura de antrenor al Universităţii, după un debut victorios, 3-1 cu Sepsi OSK, etapa trecută.