1. 26 de abr. de 2024 · Taulant Seferi, vazhdon të shënojë gola në Emiratet e Bashkuara Arabe, aty ku është pjesë e skuadrës së Bani Yas. Sulmuesi shqiptar, ia doli të shënojë në fundin e pjesës së parë ndaj skuadrës së Hatta. Seferi i dha avantazhin skuadrës së tij, ndërsa më pas miqtë barazuan 2 minuta më vonë.

2. Hace 1 día · Taulant Seferi vijon të shfaqet protagonist me ekipin e Bani Yas në Emiratet e Bashkuara Arabe. Pavarësisht se skuadra e tij u mposht 2-3, sulmuesi kuqezi dhuroi një asist për shokun e skuadrës Alvarez që ngushtoi diferencën.

3. 26 de abr. de 2024 · VIDEO/ “Vrastar” në zonë, Taulant Seferi shënon golin e nëntë . 2024-04-26 17:09:00, Sport CNA. Taulant Seferi, vazhdon të shënojë gola në Emiratet e Bashkuara Arabe, aty ku është pjesë e skuadrës së Bani Yas.

5. 26 de abr. de 2024 · Taulant Seferi është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij, Bani Yas, po luan në shtëpi përballë Hatta. Pjesa e parë e kësaj sfide është mbyllur në barazim 1-1. Golin e parë të kësaj ndeshje, e shënoi pikërisht Seferi në minutën e 46’, duke kaluar të tijët në avantazh.

6. 29 de abr. de 2024 · Vendin e parë e mban sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Taulant Seferi me notën 9.8. Ai shënoi dy gola dhe dha dy asiste me Bani Jas kundër Hata.