1. 26 de abr. de 2024 · Taulant Seferi ishte ylli i ekipit të tij, Bani Yas, në fitoren që këta të fundit morën në shtëpi përballë Hatta. Sfida e vlefshme për javën e 21 të kampionatit të Emirateve të Bashkuara Arabe, përfundoi me fitoren 4-2 të ekipit të shqiptarit.

2. Hace 3 días · Seferi, i cili ndodhej në limitet e zonës së 16-metrave shërbeu për Alvarez, i cili goditi fort në mënyrë të menjëhershme për të ndalur topin në trekëndëshin e portës. Ekipi Bani Yas i Taulant Seferit nuk arriti të barazonte deri në fundin e takimit, teksa mbeten në vendin e 10-të në tabelën e klasifikimit me 22 pikë.

3. 29 de abr. de 2024 · Taulant Seferi shkëlqeu në Emiratet e Bashkuara Arabe me klubin e tij Bani Yas në fitoren 4-2 ndaj Hatta. Sulmuesi kuqezi shënoi dy golat e parë të takimit, fillimisht në fundin e pjesës së parë (45+1) dhe në fraksionin e dytë në minutën e 51-të.

4. 28 de abr. de 2024 · Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Taulant Seferi shënoi 2 gola dhe dha 2 asiste në fitoren 4-2 të Bani Yas përballë Taulant Seferi zgjidhet në formacionin e javës Lajme

5. 26 de abr. de 2024 · Taulant Seferi ka bërë një paraqitje mbresëlënëse sot në kampionatin e Emirateve të Bashkuara Arabe me fanellën e Bani Jas ku aktivizohet sulmuesi i Kombëtares. Ekipi i tij fitoi me shifrat 4-2 ndaj Hata dhe Seferi ishte protagonist në të 4 golat. Ai shënoi golin e rezultatit 1-0 në fund të pjesës së parë, ndërsa […]

6. Hace 2 días · Ylli i Kombëtares Shqiptare Taulant Seferi vijon të shfaqet si protagonist me ekipin e Bani Yas në Emiratet e Bashkuara Arabe. 27-vjeçari regjistroi asistin e katërt të sezonit në ndeshjen e tyre në shtëpi kundër Al Sharjah. Edhe pse skuadra e tij u mposht me rezultatin 2-3, sulmuesi shqiptar pati një rol vendimtar në minutën e 53-të.