Yahoo España Búsqueda web

Search results

  1. Victor Pițurcă's first coaching experience began in March 1992 at Steaua București, winning on his debut with 3–0 in front of rivals Rapid București, finishing the season on the second place and winning the Cupa României after the victory at the penalty shoot-out in the final against Politehnica Timișoara.

  2. Victor Pițurcă ( Orodel ( Dolj ), 8 de mayo de 1956) es un ex delantero y entrenador de fútbol rumano. Fue entrenador del Ittihad FC de Arabia Saudita. 1 . Trayectoria. Club de Fútbol Steaua, campeón de la Copa de Europa en 1986. Pițurcă se unió al equipo juvenil del FC Universitatea Craiova en 1974, cuando tenía 17 años.

  3. Victor Pițurcă (n. 8 mai 1956, Orodel, Dolj, România) este un fost fotbalist, și este un antrenor liber de contract. Ultima oară, a antrenat clubul Universitatea Craiova. Ca fotbalist, și-a petrecut mare parte din carieră la echipa Steaua București.

  4. Victor Pițurcă (Orodel, província de Dolj, Romania, 8 de maig de 1956) fou un futbolista romanès de la dècada de 1980 i entrenador de futbol. Destacà com a jugador de Universitatea Craiova, Steaua i Racing Club de Lens. Fou internacional amb Romania entre 1985 i 1987.

  5. 4 de ene. de 2020 · 1 1 1. Sin equipo Último cargo: Entrenador Universitatea Craiova Fin del cargo: 04/01/2020. Getty Images. +. F. Nacim./Edad: 08/05/1956 (67) Lugar de nacimiento: Orodel. Nacionalidad: Rumania. Licencia de entrenador : Pro_Licencia UEFA. ø-tiempo activo como entrenador : 1,38 Años. Fue jugador: Lens Steaua Bucarest 01/07/1989. Perfil. Destinos.

  6. 6 de may. de 2024 · Victor Pițurcă (67 de ani), fostul atacant al României și al echipei istorice Steaua București, s-a declarat dezamăgit de modul în care Adrian Mazilu, considerat unul dintre cei mai talentați jucători români, ”s-a acomodat” în fotbalul din străinătate.

  7. 4 de ene. de 2020 · 1 1 1. Without Club Last position: Manager CS Universitatea Craiova Date left: Jan 4, 2020. Getty Images. +. Date of birth/Age: May 8, 1956 (68) Place of birth: Orodel. Citizenship: Romania. Coaching Licence : UEFA Pro Licence. Avg. term as coach : 1.38 Years. Former player: Last club : Lens Most games for : Steaua Bucharest Retired : Jul 1, 1989.