Yahoo España Búsqueda web

Search results

  1. Hace 22 horas · Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot Kosovën. Gazetarja Leonita Bajrami bën me dije se në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj është vrarë një grua dhe një burrë është plagosur. Dyshimet e para janë se ish-bashkëshorti ka vrarë ish-gruan. Rasti është konfirmuar edhe nga policia. “Me datën 12.04.2024 në ora 14:40 kemi pranuar një […]

  2. Hace 22 horas · Tra circa un'ora allo stadio Olimpico scendono in campo la Lazio di mister Igor Tudor e la Salernitana di mister Stefano Colantuono.I biancocelesti sono reduci dalla sconfitta nel derby col risultato di 1-0 (gol di Mancini) mentre i granata hanno pareggiato in rimonta 2-2 in casa contro il Sassuolo (gol di Candreva si rigore e Maggiore dopo le reti nel primo tempo di Laurientè e Bajrami).

  3. Hace 22 horas · Sulla trequarti Laurientè, Bajrami (in vantaggio su Henrique) e Defrel con Pinamonti punta centrale. MILAN: out Kalulu. Probabile turnover per Pioli Maignan in porta. In difesa Florenzi (leggermente favorito su Calabria), Tomori, Gabbia (in ballottaggio con Thiaw e Kjaer) con Theo a sinistra.

  4. Hace 22 horas · FUTURO - "Non so, ma so che questa è l’ultima mia stagione qui. Non voglio prendere più un euro dalla Lazio, ho già chiesto la rescissione del contratto. Credo che sia arrivato il momento di farmi da parte".

  5. Hace 22 horas · Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka reaguar për vrasjen e 21 vjeçares në Ferizaj nga ish-bashkëshorti i saj. Ajo në një postim në “Facebook”, ka thënë se ndihet e tronditur nga kjo ngjarje dhe institucionet ta vendosin drejtësinë sa më shpejt. Për dorasin tutje Bajrami ka thënë se duhet të marrë dënimin meritor. “E ...

  6. Hace 22 horas · Arta Bajrami, employee at RTK, told BIRN on April 9 that she and her classmates were sexually harassed by Krasniqi, as minors, attending the Sami Frashëri high school in Prishtina, in 2000. “He was targeting good looking female students and commenting on their looks, mine including, commenting on our dresses,” Bajrami, now 40 years old, told BIRN after the programme came out.

  7. Hace 22 horas · The 2023–24 season is the 116th season in the existence of Inter Milan, which have all been played in the top division of Italian football.In addition to the domestic league, Inter participated in this season's editions of the Coppa Italia, the Supercoppa Italiana and the UEFA Champions League.. This season is the first since 2011–12 without Slovenian goalkeeper Samir Handanović, who ...