1. Hace 1 día · Mbrojtësi i Ballkanit, Bajram Jashanica është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së 33-të në Superligën e Kosovës. Jashanica ishte shënues i një goli në fitoren e Ballkanit ndaj Malishevës me rezultatin 2-0. Futbollisti i Ballkanit u shpreh i lumtur për vlerësimin, duke shtuar se do të jetë motiv shtesë për tri xhirot e ...

2. Hace 1 día · Mbrojtësi i Ballkanit, Bajram Jashanica është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së 33-të në Superligën e Kosovës. Jashanica ishte shënues i një goli në fitoren e Ballkanit ndaj Malishevës me rezultatin 2:0. Futbollisti i Ballkanit u shpreh i lumtur për vlerësimin. “Jam i lumtur për çmimin

3. Hace 2 días · Ballkani ka shënuar fitore ndaj Malishevës me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 33-të të Superligës së Kosovës. Ballkani kthehet duarplot nga stadiumi “Liman Gegaj” në Malishevë. Pjesa e parë edhe pse solli raste, solli vetëm një gol, kur Bajram Jashanica shënoi për 1-0 në minutën e 31-të. Para se të mbyllej ndeshja, në

4. Hace 1 día · Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 33-të në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të KF Ballkanit, Bajram Jashanica. Vlerësimi i më të mirit të javës është bërë nga Komisioni i veteranëve të futbollit në përbërje:

5. Hace 1 día · 86 likes, 0 comments - ffk_kos on May 10, 2024: "⭐️ Bajram Jashanica “ Ylli i Javës⭐️ ️ Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi ...

6. en.wikipedia.org › wiki › Bruno_LulajBruno Lulaj - Wikipedia

Hace 3 días · Lulaj started the game at centre back alongside Bajram Jashanica and he scored in the 10th minute to make it 2–0 for Skënderbeu in the historic 10–1 victory. Lulaj made his league debut on 13 December 2014 in an away game against Tirana, where he came on as a 55th-minute substitute for Tefik Osmani in the 2–0 loss.

7. Hace 5 días · Pope Francis received the President of the Republic of Albania, Mr. Bajram Begaj, in the Vatican on Monday, at which time, they recalled the harsh religious persecution of Christians under communism and the protection offered by the Albanian people to Jews.