1. Hace 1 día · Virginia Ruzici (Rumania) Mima Jaušovec (Yugoslavia) 1979: Chris Evert (EE.UU.) Wendy Turnbull (Australia) 1980: Chris Evert (EE.UU.) Virginia Ruzici (Rumania) 1981: Hana Mandlíková (República ...

2. Hace 6 días · Virgina Ruzici, fostul manager al Simonei Halep, a văzut live partida disputată de jucătoarea din Constanța cu McCartney Kessler la Trophee Clarins, scor 7-5, 2-3, meci pe care românca l-a abandonat în setul doi, din pricina unor dureri la genunchi. Virginia Ruzici face dezvăluiri despre problemele Simonei Halep: „A durut-o și în drumul spre meci”

3. 26 de abr. de 2024 · After seeing Romanian tennis player Virginia Ruzici win the 1978 French Open and take home $20,000, he came up with a 78-page plan for his future daughters to become tennis pros. Richard had...

4. Hace 3 días · Virginia Ruzici a câștigat turneul de la Roland Garros în 1978, performanță repetată de Simona Halep, patru decenii mai târziu. Mima Jausovec, respectiv Sloane Stephens sunt jucătoarele învinse de Ruzici și Halep în ultimele acte disputate pe Arena Philippe-Chatrier din Complexul Stade Roland Garros.

5. Hace 2 días · S-au împlinit fix doi ani de când Virginia Ruzici și Simona Halep nu mai colaborează, deoarece separarea dintre cele două a avut loc în mai 2022, însă ele sunt în continuare foarte apropiate.Campioană la Roland Garros 1978, Virginia Ruzici a mers recent să vadă meciul Simonei Halep de la Trophee Clarins, în care sportiva din țara noastră a abandonat în setul secund.

6. Hace 6 días · Virgina Ruzici, fostul manager al Simonei Halep, a urmărit live meciul pe care acesta l-a disputat în turul al turneului de la Trophee Clarins. Simona Halep (32 de ani, locul 1.149 mondial) s-a văzut nevoită să abandoneze în setul 2 al meciului cu McCartney Kessler, la scorul 7-5, 2-3.

7. Hace 6 días · Virginia Ruzici. CAPTURA: Antena 3 CNN. Având în vedere această situație, dar și faptul că Halep n-a primit wild-card pentru French Open (20 mai – 9 iunie), e clar că Simona va mai lua o perioadă de pauză, înainte de a încerca o altă revenire pe teren, cel mai probabl, în sezonul de iarbă.